Dur, bir soluklanalım be usta? Game of Thrones’un dördüncü sezonunun üzerinden daha bir hafta bile geçmedi; bu ne şiddet ne celal sevgili Benioff, saygıdeğer Weiss? Hoş gerçi Sezar’ın hakkını Sezar’a verelim, gelen bilgilerden sadece biri resmi açıklama diğeri ise daha ziyade bir iddia. Her ne kadar resmi doğrulanamasa da, gerçek çıkacağı %99 olan bir iddia ama, yine de iddia işte.

Önce resmi bilgilere geçelim. Benioff ve Weiss, var olan hikayelere baktıklarında 5. sezonun “dizinin en sağlam sezonu” olabileceğini söylüyorlar. Bunu söylerken de sezon hakkında iki bilgimsi vermeden de edememişler. Birincisi, yeni oyuncu arayışları sayesinde ortaya çıkan bir gerçeği doğrulama mahiyetinde: 5. sezonun çoğunluğu Oberyn Martell’in memleketi Dorne’da geçecek. Bu sayede Westeros’un belki de en farklı bölgesinde, daha detaylı vakit geçirme şansına erişebileceğiz.

Dorne

İkinci söyledikleri şey ise şu, her ne kadar karakter gelişimi ve diyaloglardan çok keyif alsalar ve dizinin merkezine oturtmaya devam etseler de, kendi deyimleriyle “fantastik kısımlar uçup gitmeyecek. White Walker’lar hâlâ etrafta, ejderhalar her geçen gün büyüyor, Melissandre sihrine devam ediyor ve devlerin küçüldüğü falan yok”. Yani gelecek sezon bu unsurlar artarak karşımıza çıkacaklar ki, hiç şikayetimiz yok gerçekten de.

Bunlar Benioff ve Weiss’ın ağzından dökülenler, gelelim doğrulanmasa da aşağı yukarı netleşen büyük oyuncu değişimine. Hatırlayacaksınız, en son bölümde Cersei’nin de söylediği gibi Lannister klanının küçük kızı Myrcella, geçtiğimiz sezonlarda Tyrion’un kararıyla Dorne’a gönderilmişti. En son hakkında Oberyn’den “iyi durumda” bilgisini aldığımız Myrcella’yı King’s Landing’deyken Aimee Richardson canlandırıyordu. Dorne’da Prens Trystane ile bir aşk hikayesi yaşayacak olan Myrcella’yı yeni sezonda artık Nell Tiger Free canlandıracak.

Iell_Tiger_Free

1999 doğumlu aktrisin geçmişinde pek fazla film rolü yok. Free bundan önce Tim Roth ve Cillian Murphy’nin Broken filminde küçük bir rol oynamış, Mr. Stink ve Endeavour isimli televizyon işlerinde de ufak kısımlarda göze çarpmıştı. Bu değişim resmi olarak doğrulanmadı, fakat önceki Myrcella, Aimee Richardson Twitter’dan, “teşekkürler desteğiniz ama öteki kıza kaba davranmayın lütfen!” uyarısını yapıp, “Aimee Richardson diziden ayrılmış, Aimee ordusu hazırlanın HBO’yu basacağız” minvalindeki bir tweet’i RT edince mesele %99 kıvamına geldi. Biz de bu vesileyle bir Aimee ordusunun olduğunu öğrenmiş olduk. Hayırlara vesile olsun ne diyelim.

Yorumlarınızı aşağıda bekliyoruz, Myrcella oldu mu, Dorne kararından memnun musunuz, GoT’un fantastik kısımları baymaya başladı mı? Ne diyorsunuz?

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.