Hepimizin beklediği bir şeyler var hayatında. Kimimiz bir yerlerden para bekliyor, kimimiz hayatının aşkını bekliyor, kimimiz ise gelmeyecek bir gemiyi bekliyor. Herkesin bir şeyler beklediği bu hayatta bana hiçbir şeyi bekleme hakkı vermediler, ben de çılgınlar gibi Wheel of Time dizisini bekledim. Diziden gelen en küçük haberi bile sizinle paylaşmak için kendimle yarıştım, heyecandan yerimde duramadım, kelimelere sığamayıp taştım! Bugün de yeni bir haberle karşınızdayım! Bekleyişim sonunda bir tarihe kavuştu sevgili dostlarım, Wheel of Time dizisin hem logosu hem de tarihi belli oldu!

Wheel of Time duyurulduğundan beri diziye heyecanlansam da ne yalan söyleyeyim bugünleri göreceğimi hiç düşünmüyordum. Dizinin uyarlandığı seriye ve Amazon’a olan güvenim sonsuz olsa da bu seriyi dünya gözüyle izleyeceğim gerçeğine bir türlü kendimi alıştıramıyordum. Bu yüzden Wheel of Time ile ilgili her haber geldiğinde kendimi dizginlemeye çalışıyordum ama ne yazık ki bunu başaramayıp yine çılgınlar gibi heyecanlanıyordum. Gerçi, bundan sonra istesem de heyecanımı dizginleyemem!

Wheel of Time, bu yıl içerisinde geliyor sevgili dostlarım! Bunu gerçekten kendi kendime tekrar ediyorum çünkü serinin gelmesini hiç bu kadar erken beklemiyordum. Daha henüz sadece birkaç fotoğraf ve birkaç teaser gelmişken bu kadar erken bir tarihin duyurulması inanın beni çok mutlu etti. Eh, tarih bu kadar erken olunca bir de üstümüze fragmanlar falan atılır şimdi. Değmeyin o zaman keyfime.

Fakat itiraf etmem gerekiyor ki ilk defa Wheel of Time’dan gelen bir ayrıntı benim tadımı kaçırdı. Açıkçası Wheel of Time serisinin kendine özgü logosunu ben çok seviyordum, bunu neden dizide değiştirme gereği duymuşlar, bilmiyorum. Bana göre bir çark içerisinde kendi kuyruğunu kovalarken sonsuzluk işaretini oluşturan yılan simgesi, seriyi çok daha iyi özetleyen bir simge. Böyle biraz, Witcher dizisinin sezon duyuruları sırasında yaptığı logolara benzemiş.

Logo için biraz hayal kırıklığına uğradım ama yapımcılar logo tanıtımı sırasında yaptıkları birkaç gönderme ile kalbimi çalmayı başardılar. Logonun sol ve sağ kenarında kadim lisanda yazılan, “Kodome calichniye ga na atha’an aman hei” şeklindeki, “Ejder’in halkı burada her zaman hoş karşılanır” diye çevrilen cümle benim tüylerimi diken diken etti. Oturduğum yerden ekrana doğru bakarak “Ejder’in halkı mıyız gerçekten?” deyip duygulandım. Ayrıca logo tanıtımında gölgelere gizlenen Ying-Yang ya da Zaman Çarkı evreninde bildiğimiz hâliyle “Tar Valon’un Ateşi” ve kötü alamet kabul edilen “Ejder’in Dişi” sembolleri, bir kez daha bu dizinin arkasında çok sağlam bir kadro olduğunu hatırlattı bana. Ben de şimdilik logoya burun kıvırmaktan vazgeçtim.

Wheel of Time dizisi bu yıl geliyor arkadaşlar! Bunu sağa sola bağırasım var yahu! Siz ne diyorsunuz bu işe? Resmen bu yıl izleyeceğiz! Yorumlara bekliyorum.

Yazar

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.