Belki gözden kaçırmışsınızdır diye söylüyorum, Peacemaker dizisi çıktı. Ve inanın bunu söylerken bile şaşırıyorum ama şimdiye kadar beş bölümünü izlediğimiz Peacemaker, oldukça güzel ilerliyor. Başlangıçta kağıt üstünde inanılmaz saçma bir fikir olarak gözükse de dizimiz, sanıyoruz ki James Gunn’a verilen kreatif özgürlük sayesinde şimdiye kadar izlediğimiz en eğlenceli süper kahraman işlerinden biri oldu. Biz hâlâ aşırı önyargıyla yaklaştığımız Peacemaker’ın beklediğimizden çok daha iyi çıkmasını atlamamışken James Gunn hem Peacemaker’ın ikinci sezonunun gelebileceğini hem de Suicide Squad’dan başka karakterlerin de kendi dizileri olabileceği müjdesini verdi!

Suicide Squad’ın ikinci filmini izlediğimde karakterlerin absürtlüklerinden keyif almıştım, yalan yok. Ama bu karakterlerin hiçbirinin kendine özel dizisi olması gerektiğini düşünmemiştim. Hatta Peacemaker’a özel bir dizi yapılacağını düşündüğümde “Warner Bros. yine saçmalıyor, plansız ilerliyor.” diyerek bir önyargıya kapılmıştım. Bütün bu önyargılarımla birlikte ilk bölümünü izlediğim de beğendiğim için hem diziye hem de kendime şaşırdım. Uç uca eklendiğinde çalışmayacak gibi görünen birçok öge Peacemaker dizisinde bir araya geldi ve nasıl oldu bilmiyorum ama çalıştı ya!

Yanlış anlaşılmamak için hemen söyleyeyim bundan hiç şikâyetçi değilim! Her bölümünü keyifle izlediğim Peacemaker, beni şimdiye oldukça eğlendirmeyi başardı. Sanırım diğer izleyiciler de benimle aynı şeyi düşünmüş olacaklar ki James Gunn’a “Peacemaker ikinci sezonu gelir mi?” diye sordular. Sevgili James Gunn ise bu soruya sadece olumlu yanıt vermekle kalmadı ayrıca Suicide Squad ekibinden başka bir karakterin daha kendine özel dizisi olabileceğini söyledi. Şimdilik söz konusu karakterin kimliğini açıklamaktan geri duran ünlü yönetmen, projenin Peacemaker’dan farklı bir tarzda olacağını ve komedi unsurlarını barındırmayacağını söylüyor. Bu haberdeki benim tadımı kaçıran tek ayrıntı ise James Gunn’ın, gelecek diziyle Peacemaker’ın aynı evrende geçeceğini söylemiş olması. Yapmayın ya, gerçekten yapmayın. Salın artık lütfen şu paylaşılmış evren olayını. Siz de bir evren kurmayıverin.

Peacemaker dizisini izleyenleriniz vardır ama izlemeyen dostlarımıza bu yazı vesilesiyle diziyi önermiş olayım. Tabii her zaman olduğu gibi diziyi izleyenlere de dizi hakkındaki düşüncelerini, yorumlar kısmımıza yazmalarını salık vereyim.

Yazar

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

1 Yorum

  1. Zaten peacemaker ve the Suicide Squad dceu içinde, başka bir karakterin dizisi de doğal olarak DCEU’da. Ayrıca Peacemaker DCEU’yu en çok genişleten iş olabilir. Bir sürü karakterin bahsi geçiyor ve çizgi romanları yalayıp yutan biri olarak çok hoşuma gidiyor bu durum. “Siz de bir evren kurmayıverin.” cümleniz ayrı bir evren kurmak ise ayrı bir evren kurulmayacak dceu’dan devamke.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.