Legend of Korra’nın Nickelodeon’dan internete geçişi True Detective’den sonra benim adıma 2014’ün en güzel şeylerinden biri oldu. Dizi hem bu sayede Nickelodeon’da yayınlanmasından mütevellit gelen kısıtlamalardan kurtuldu hem de daha karanlık bir yapıya kavuştu.

3. sezonun sonu, gerçekten de beklenmedik gelişmelere gebeydi. Ben bile bu kadar gerçekçi bir son beklememiştim dürüst olmak gerekirse. Bunun üzerine bir de yeni sezonun olaylardan 3 yıl sonra geçeceği haberini aldık, birdenbire Korra cephesinde işler iyiden iyiye hızlandı.

Hepsinin ötesinde, 4. sezon, 3. sezon finalinin ardından bir kaç hafta sonra yayınlanacak, yani şu haliyle 3 Ekim günü, Korra’nın 4.sezonunun ilk bölümünü Geekyapar semalarında bendeniz eşliğinde konuşuyor olacağız, ben çok heyecanlıyım, sizin de oralarda heyecanlı olduğunuzu biliyorum, o sebeple lafı çok uzatmadan yayınlanan yeni fragmandan beni en çok heyecanlandıran 5 şeyden bahsedeyim.

Screenshot_1

 

1. Korra Artık 21 Yaşında

Korra artık üç sezondur gördüğümüz ergen çocuk değil. Dizinin Nickelodeon’dan internete geçmesinin en büyük getirisi de belki de bu; Legend of Korra artık çocuklara yönelik bir hikaye değil. Korra’nın Zaheer ile karşılaşmasından sonra tekerlekli sandalyeye mahkum oluşu, dizinin ilk sezonundan beri işlenen, sık sık Korra’nın ağzından duyduğumuz “Belki de Avatar olmaya uygun bir kişi değilim” lafları ve her zaman doğru olan şeyi yapsa bile büyük riskler alıp, kaotik sonuçlara sebebiyet vermesi artık onun kişiliğini oldukça etkilemiş durumda. Korra’nın çocukluğunun etkisiyle gelen “kendisinden emin” duruşu hiç olmadığı kadar hasar aldı ve bir daha asla hiç bir şey onun için eskisi gibi olamayacak. Korra, kırıklıkları, pişmanlıkları ve başarısızlıklarıyla, şimdiye kadar gelmiş geçmiş en insan çizgi film karakterlerinden birisi haline geldi ve bu final sezonu ile pik yapacak.

Screenshot_2

2. Hava Göçebeleri Yeni Dünyanın Kahramanları

Jinora’nın 3.sezonun sonunda Hava Bükme Ustası olması ile birlikte hava göçebelerinin kaderi tamamen değişti. Jinora, dizinin ilk sezonundan beri gizli başrol olarak çok iyi bir iş çıkartıyor ve Korra’nın başarısının altında çok ciddi payı var. Tabii Jinora’nın hava göçebelerinin kaderini belirleme konusunda eskisinden çok daha büyük bir rolü var. Hava göçebeleri, 3.sezonun sonunda avatar dünyasının bir nevi polisi oldular. Tabii bu resmi bir görevden öte onların yapmayı seçtikleri bir şey. Bu bağlamda 4.sezon fragmanında Kai ve Jinora’yı adeta bir Green Lantern Corps edası ile uçarken gördüğüme şaşırmadım. Jinora ve Kai, büyük ihtimalle kurulmasına yardım ettikleri bu düzende önemli bir rol üstlenecekler.

 

 

3. “Everything Changed When The Fire Nation Attacked”

Screenshot_3

İlk Avatar’da Aang’in Ateş Ulusu’na karşı gelmesi gibi, final sezonu Toprak Ulusu’nun içinde çıkan karışıklık ve bu karışıklıktan faydalanacak Kuvira’nın devrimini anlatacak. Bu bağlamda Zaheer, Toprak Ulusu’nun kraliçesini yok ederek ateşi başlatan kişi oldu. Metal klanından tanıdığımız Kuvira ise durumun oldukça farkında ve bu ateşle dünyayı yakmak istiyor. Zaten Kuvira’nın üçüncü sezonun finalinde nasıl bir karaktere dönüşeceğinin izlerini görmüştük, bu sebeple bu sonuçtan şaşırmadık. İçimden bir ses Kuvira’nın Korra’nın karşılaşacağı en korkunç düşman olduğunu söylüyor.

1 2
Yazar

14 Yaşından beri oyunlarla ilgili yazıyor, Trgamer, Oyungezer, Merlin'in Kazanı ve daha pek çok platformda yazdı. Arada dizi yazar, şu anda bir kitap yazıyor, insanlık onurunun depresif müziği yeneceği günü bekliyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.