Haber yazmak çok garip bir iş. Bazen günlerce size verecek bir haberin peşinde koşuyorum bazense tıpkı şu an olduğu gibi arka arkaya gelen haberlere yetişemiyorum. Bu hafta devam eden Netflix Geeked Week’e bir de Summer Game Fest etkinliği eklenince artık daktilo başından kalkmaz olduk. Merak edenleriniz varsa evet, hâlâ eski tarz daktilolar kullanarak icra ediyoruz yazılarımızı. Bu konuyu da açıklığa kavuşturduğumuza göre artık burada toplanma sebebimize geri dönebiliriz. Netflix, animasyon severleri doyurmak için Geeked Week etkinliğinde bir sürü animasyon dizisi haberi verdi. Biz de bu haberleri toplayalım, tek bir yazıda birleştirelim istedik. İşte Netflix’in duyurduğu yeni animasyon dizileri!

1) Dragon Age: Absolution

Netflix, son zamanlarda çok fazla tartışmalı işe imza attı. Hem dizi hem de film yapımları, kalite standartını korumaktan çok uzak bir görüntü sergiliyor epeydir. Fakat yiğidi öldürüp hakkını vermeliyiz, animasyon işlerinde çıtayı sürekli daha yukarıya taşıyor. Castlevania, Dota: Dragon’s Blood, Dragon Prince, Arcane ve Love, Death & Robots gibi animasyon işleri sayesinde animasyon severlerin adeta iştahını açan Netflix, yine bir oyunu gözüne kestirmiş ve BioWare’in ellerinden çıkan Dragon Age oyunu için bir animasyon yapmaya karar vermiş. Toplamda altı bölümden oluşacak dizinin yapımcısı Mairghread Scott olacak. Dragon Age oyuncularının şimdiden izlenecekler listesine giren Dragon Age: Absolution, fantastik evren severler için de kaçırılmayacak bir yapıma benziyor.

2) Castlevania: Nocturne

Netflix Geeked Week’den ne beklemiyorsunuz diye sorsanız sanırım yeni bir Castlenvania dizisi derdim. Üç mükemmel sezonun ardından sona eren diziyi o kadar fazla seviyorum ki yeni bir sezon gelip, her şeyi mahveder diye çok korkuyordum. Ama bir taraftan da Castlevania gibi bir dizi izlemeyi de çok istiyordum. Netflix ise hem bu isteğimi gerçekleştirdi hem de bütün korkularımı giderdi. Castlevania: Symphony of Night ve Blood of Rondo gibi oyunların ana karakteri olan Richter’a odaklanacak yeni Castlevania dizisi Castlevania: Nocturne, kahramanımızın 18. Yüzyıl Fransa’sında, Fransız Devrimi sırasında vampir avlama maceralarını konu alacak. Kulağa ne kadar harika geliyor ya!

3) ENTERGALACTIC 

Spider-Man: Into The Spider-Verse ve Arcane dizilerindeki animasyon tarzından ilham alan Entergalactic tek kelimeyle enfes gözüküyor. Kid Cudi ve Kenya Barris‘in başrollerinde olduğu dizi New York’ta yaşayan bir sanatçının aşk ve sanat hayatını dengede tutmaya çalışmasını konu alıyor. Timothée Chalamet, Ty Dolla $ign, Laura Harrier, Vanessa Hudgens, Christopher Abbott, 070 Shake, Jaden Smith, Keith David, Teyana Taylor, Arturo Castry ve Macaulay Culkin gibi birbirinden ünlü isimler de dizide yer alacak. Daha ne olsun öyle değil mi!

4) Sonic Prime

Hepimiz Sonic filmi için yayınlanan ilk fragmandan sonra Sonic’in uzun bir süre sessizliğe gömüleceğini düşündük. Fakat hiç öyle olmadı ve stüdyonun verdiği birkaç güzel karar, adeta karakteri yeniden canlandırdı. Başarılı bir ilk filmin ardından çekilen ikinci film de başarıya ulaştı. Bu da Sonic için çok daha fazla içerik demekti hâliyle. Netflix de sevgili karakterimizin bu popülerliğinden faydalanarak kendisine animasyon bir dizi yapmaya karar vermiş. Çok da iyi etmiş!

5) Cuphead

Cuphead oyununu size defalarca övdüm ve övmeye de devam edeceğim. Bu yıl içerisinde izlediğimiz Cuphead dizisi, üzerinde konuşmak için çok fazla malzeme vermeyen ama yine de oldukça eğlendiren bir dizi oldu benim için. Bu yüzden bu ay DLC’si geleceği için fazlasıyla mutlu olduğum oyundan uyarlanan Cuphead dizisinin, ikinci sezonunun onaylandığını öğrenince çok mutlu oldum. Hatta bahsettiğim bu ikinci sezonun 19 Ağustos’ta geleceğini duyunca daha da mutlu oldum. Anlayacağınız artık dün olduğumdan iki kat daha mutlu bir insanım!

Editörün özel ayıbı: The Dragon Prince: Mystery of Aaravos

Nasıl başlayacağımı bilemiyorum fakat The Dragon Prince izlemediğimi itiraf etmem gerekiyor sanırım. Etrafımdaki birçok insan tarafından çok fazla önerilen diziye bir türlü başlayamadım. Ama diziyle ilgili gördüğüm her şey inanılmaz ilgimi çekiyor, bunu da itiraf etmek istiyorum. Bu yüzden dizinin dördüncü sezonundan gelen bu harika fragmanı sizinle paylaşıyorum ve ilk bölümü izlemeye gidiyorum. Umarım dördüncü sezona yetişebilirim, hoşça kalın!

Siz Netflix animasyonları hakkında ne düşünüyorsunuz, Netflix’in yeni duyurduğu animasyonlardan en çok hangisini beğendiniz? Yorumlara bekliyorum mutlaka.

Yazar

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.