Ben bir zamanlar Amerikan sitcomlarını severdim. Gerçekten. Seinfeld ve Friends gibi iki örnekten sonra, cidden türün ne kadar iyi olabileceğine şahit olduktan sonra bir çoğunu hunharca izledim. Bir dönem hiç fena da değillerdi zaten. The Office ve Two and a Half Men’in ilk sezonları, 30 Rock gibi örneklerle dolup taştı bir ara bu alan. Ama ondan sonra, tam da How I Met Your Mother’ın hunharca bozulmaya başladığı dönemlerde Amerikan sitcomu sözlükte çöplük resminin karşısına meyleder oldu.

ng_30_bath_group_1_2813_R2.jpg

O sebeple, benim hayatımda New Girl diye bir konsept yok. Halihazırda Zooey Deschanel ve onun katıksız pudra şekerine bulanmış oyunculuk tipiyle çok hoşlaşmadığım, Amerikan sitcomunun da Chuck Lorre ve onun formül komedileri tarafından domine edilip tadımı kaçırdığı yıllara denk geldiği için, bir bölüm izleyip, “Eh, bu neymiş be” deyip kapattığım bir şey oldu ancak New Girl. Fakat yine de, bugün bir haberiyle ilgimi çekmeyi başardı.

Biliyor musunuz bilmiyorum; benim şahsen haberim yoktu; ama Zooey Deschanel’in nurtopu gibi bir evladı olmuş yakın bir tarihte. Haliyle, bir annelik izni rica etmiş; Fox da kabul etmiş. Bu süre zarfında da, yerine oynayacak bir aktris aramışlar. New Girl zaten 2016 Ocak’ta başlayacağı, beşinci sezonun bir takım bölümleri dördüncü sezondan sonra çekilip hazır tutulduğu için de kısa bir konuk performans gösterecek birini arıyorlarmış. Onu da en sonunda bulmuşlar. Megan Fox.

Megan Fox attends the premiere of the movie "Eagle Eye" held at the Mann's Grauman Chinese Theatre in Hollywood. Los Angeles, September 16, 2008. (Pictured: Megan Fox). Photo by Lionel Hahn/AbacaUsa.com

Hikaye olarak mesele şu, Jess karakteri dizide “jüri görevi” ile başlayan olaylar zinciri sonrası, kısa bir süre sonra evini boşaltacak. Nick, Schmidt ve Winston da boşalan odayı birine vermek isteyecekler; Jess’in yerine de Reagan adında bir ilaç satış danışmanı ile anlaşacaklar. O Reagan’ı da Megan Fox oynayacak işte. Belli ki burada New Girl ekibi Two and a Half Men’de yaşanan Ashton Kutcher – Charlie Sheen değişikliğinin yarattığı inanılmaz reyting fırlamasının benzerini tekrar etmek istiyorlar. İlla ki bir bölüm “aa Megan Fox’lu” diye açılıp izlenecektir zaten. Ama Megan Fox’un ondan sonrasını sürdürebilecek meziyeti var mı, orasına da siz karar verin. Ne diyorsunuz?

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.