Henüz Amazon Prime’ın, şimdilerde olduğu kadar ünlenmediği dönemlerde bir dizi ortaya çıkmıştı. Başrollerinde Orlando Bloom ve Cara Delevingne’in olduğu Carnival Row adındaki bu dizi, hem Victorya dönemi İngiltere’sinde yer alması hem de periler ve insanların birlikte yaşadığı bir evrende geçen bir dedektiflik hikâyesi olması sebebiyle benim çok ilgimi çekmişti. İlk sezonunun yayınlanmasının üzerinden üç buçuk yılı aşan bir süre geçtikten sonra nihayet diziden bir hareket geldi ve ikinci sezon fragmanı yayınlandı!

Az önce saydığım nedenlerle ilgimi çektiği için izlediğim Carnival Row hakkındaki fikirlerim, ne yazık ki izledikten sonra aynı kalmamıştı. Irkçılık konusunu periler ve insanlar üzerinden işleyen Carnival Row, birçok iyi fikre sahipti fakat bu fikirleri ne yazık ki incelikten ve zekâdan uzak bir şekilde anlattı. Bu yüzden dizinin ilk sezonu için söyleyecek çok fazla şeyim yok, ilk sezon hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız sitemizin güzide yazarlarından Deniz şu yazısında detaylı bir şekilde ilk sezonun artılarını ve eksilerini masaya yatırdı. Ben izninizle bugün biraz ikinci sezon hakkında konuşacağım ya da final sezonu mu demeliydim?

Evet, dün gelen fragmanla birlikte Carnival Row’un ikinci sezonunun aynı zamanda dizinin final sezonu olacağı açıklandı. İlk sezonun sonunda çıkan perilere yapılan zulmün daha da arttığını gördüğümüz fragmanda karakterlerimiz diyarlarına yeniden barış getirmek için kendi yollarıyla mücadele edecek gibi gözüküyor. Açıkçası yine fragmanı izlerken anlatılması vaat edilen hikâyelerin çokluğu ve birbirinden kopukluğu beni biraz yordu. Hikâyeyi tamamlamak için birkaç sezonu tek bir sezon içerisinde toplamak zorunda kalmışlar gibi hissediyorum.

17 Şubat‘ta on bölümlük ikinci sezonunun ardından ekranlara veda edecek Carnival Row hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Sanırım ben, Carnival Row her zaman Aisling Querelle’nin söylediği “I Fly For You” şarkısıyla hatırlayacağım. Hem bu şarkıyı mutlaka dinlemenizi öneriyor hem de Carnival Row’un ikinci sezonu hakkındaki düşüncelerinizi yorumlara yazmanızı salık veriyorum.

Yazar

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.