Hatırlayacaksınız, geçtiğimiz aylarda sizlere Mad Men ve Breaking Bad gibi iki hitini kaybettiği için yeni fenomenler arayışında olan AMC’nin bizlere This is the End, Superbad gibi filmler bahşetmiş kanka ikili Seth Rogen ve Evan Goldberg’e bir Preacher dizisi yapmaları için yeşil ışık yaktığı haberini vermiştik.

Preacher

Okurlarımız anımsayacaktır, o haberde AMC’nin henüz sadece bir pilot bölüm için sipariş verdiğini söylemiştik. Meseleyi kısa bir özet geçelim. Amerika’da televizyonlar hiçbir diziyi direkt olarak yapım şirketlerinden paket hâline satın almazlar, çok istisnai bir durum yoksa ortada. Genelde yapım şirketinden bir pilot deneme bölümü çekmesini isterler, o pilot bölümü beğenirlerse de “alın size şu kadar para, bana bir sezon çekin bundan” diye sipariş verirler.

İşte hayırlı haberimiz bu malumatın ikinci kısmıyla ilgili. Başrollerinde Dominic Cooper, Ruth Negga ve Joseph Gilgun’ın sırasıyla Jesse Custer, Tulip O’Hare ve Cassidy’yi oynadığı Preacher pilotu belli ki AMC’nin gözüne girmiş. Zira AMC, resmi bir açıklamayla hem şu aşağıdaki afişi paylaştı, hem de bir yandan dizinin resmen bir sezonluk siparişinin verildiğini açıkladı.

preacher-poster

Preacher’ın çıkış tarihi ise henüz belli değil. Seth Rogen ilk duyurusunda “Mayıs ayında başlayacak” diye bir haber vermişti, ama sonra kendi kendini tekzip etti ve “Mayıs olmayabilir, ama kesinlikle 2016” diye ek bir bilgi paylaştı. O yüzden, tam takvimi bilmiyoruz. Ama en azından Rahip Jesse Custer’ın Tanrı’yı bulup haddini bildirmek için suikastçi kız arkadaşı ve vampir kankasıyla çıktığı yolculuğu gelecek sene ekranlarımızda göreceğiz, orası kesin!

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.