Ne yalan söyleyeyim, Supergirl dizisiyle ilgili sahip olduğum ümitler git gide düşüyor zaman içerisinde. Hoş, baştan beri durumla ilgili çok yüksek beklentilerim yok, ama olanı da tükeriyor gözümde dizi. Birincisi, Supergirl zaten başlı başına doğru uygulanmadığı zaman çok abesle iştigal yerlere gidebilen bir karakter. İkincisi, en son bir televizyon kanalı Krypton’lu biriyle ilgili bir dizi yapmaya karar verdiğinde karşımıza on sezonluk bir Smallville çıkmıştı. Green Arrow, Flash, Gotham… Bunların dizisi yapılabilir, düşük bütçede bunlardan tatlış şeyler çıkartılabilir. Ama Supergirl?

Tam bu negatif beklentiler içerisinde yüzerken, bu sefer de darbeyi sol kroşeyle oyuncu seçimlerinden vurdular. Öncelikle nötr olduğum seçimi söyleyeyim; zira en yeni olan da o. CBS’de yayınlanacak ve Arrow ile Flash’in yaratıcısı Greg Berlanti’nin Ali Adler ile yazacağı dizinin ilk kötü adamı belli oldu. Ülkemizde bu yaz vizyona girecek The Last Five Years müzikalinden ya da Smash’in ikinci sezonundan tanıyor olabileceğiniz Jeremy Jordan diziye Winslow “Toyman” Schott olarak katıldı.

jeremy-jordan_joyful-noise

Fakat diziye eklenen tek oyuncu kendisi değil. Hatırlayacaksınız daha önceden Supergirl’i Melissa Benoist‘in, onun patronu Cat Grant’i Calista Flockhart‘ın, o şirkette çalışan Jimmy Olsen’ı da Mehcad Brooks‘un oynayacağı açıklanmıştı. Bunların yanı sıra kadroda Chyler Leigh, Daved Harewood ve Laura Benanti de kadroda var. Bu ekibe yeni iki oyuncu eklendi: Dean Cain ve Helen Slater. Eğer isimler tanıdık geliyorsa, yalnız değilsiniz. Cain diziden önce dört sezon boyunca Lois & Clark: The New Adventures of Superman dizisinde Superman’i oynamıştı. Helen Slater ise 1984’te vizyona giren ve gişede çakılan aynı adlı filmde Supergirl‘i canlandırmıştı.

Şimdi benim bununla problemim şu; bu iki iş de iyi değildi. Değildi yani. Supergirl’i de vakti zamanında izledim, Lois & Clark’ı da. Süper kahraman uyarlamalarının ucuz ve campy yapıldığı dönemin ürünlerilerdi. Elbette bu oyuncularının suçu değil, onu ima etmiyorum. Ama Berlanti bu oyuncuları kadroya katarak, onların yaptığı işlere bir selam çakıyor bunu da yadsıyamıyorum. Ve belki ben çok katı düşünüyorumdur, affedin, ama o kafa yapısından çok uzakta olması gerekiyor bu dizinin. Selam çakılmaya daha şimdi oyuncu tercihlerinden başladıysak, işimiz zor gibi geliyor bana. Neyse bakalım, ön yargıları biraz daha dizginleyelim dizi yayınlanana kadar…

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.