Nasıl bir dönemden geçtiğimizi size şöyle anlatayım: The Sandman dizisi yeni bitti, daha biz soluklanamadan She Hulk ve House of Dragon başladı, uzun zamandır beklediğimiz Rings of Power geldi kapıya dayandı, ondan sonra da Rick and Morty’nin altıncı sezonu, Cobrai Kai’ın beşinci sezonu, Bleach ve Spy x Family’nin devam sezonları ve daha birçok yapım arka arkaya geliyor. Anlayacağınız nefes alacak vaktimiz olmadan dizi izleyeceğimiz bir döneme girdik. Bu dönemin en merak ettiğimiz işlerinden biri olan Lord of the Rings: Rings of Power dizisine ise sadece dokuz gün kaldı. Dizi bu kadar yaklaşmışken Amazon tarafından son bir fragman daha yayınlandı ve biz de bu son fragmanı yorumlamak için yeniden karşınıza çıktık.

Lord of the Rings: Rings of Power dizisinden yayınlanan ilk fragman büyük eleştirilere maruz kalmış, hatta dizinin Yüzüklerin Efendisi atmosferini yansıtmadığı söylenmişti hatırlayacağınız. Fakat daha sonra Amazon bize o kadar iyi bir ikinci fragman vermişti ki bir anda herkes Rings of Power dizisine olan karşı olan heyecanımızı yeniden körüklemişti. Müzik seçimi, gösterilen sahneler, sonda çıkan Balrog kısacası her şeyiyle tam istediğimiz ve bir Yüzüklerin Efendisi yapımından beklediğimiz bir fragmandı. Fakat ne yalan söyleyeyim, dizi için yayınlanan son fragman ne yazık ki beğenmediğimiz ilk fragmana daha çok benziyor ve bu da beni üzüyor.

Öncelikle gerçekten bir fragmanda müzik seçiminin ne kadar önemli olduğunu şu üç fragmandan çok net bir şekilde anlayabiliriz. İkinci fragmanda kullanılan müzik, görsel anlatım tarzını çok iyi bir şekilde desteklerken ne yazık ki ilk ve son fragmanlar aynı şeyi başaramadı. Öte yandan dün yayınlanan final fragmanımız merak uyandıran görüntüler göstermek yerine daha önceden gördüğümüz sahneleri açıklayan diyaloglar koymayı tercih etmişler. Ve ne yalan söyleyeyim gördüklerim benim heyecanımı birazcık azalttı.

Dizinin Galadriel etrafında şekilleneceği yeni bir bilgi değildi öte yandan Halbrand’ın da önemli bir karakter olacağını biliyorduk. Fakat bu ikilinin önceki teaserlarda ve dün yayınlanan fragmanda çok fazla yan yana gösterilmesi beni birazcık işkillendirdi. Öte yandan diziden gelen ilk görüntülerde altı çizilen birbirine aşık bir elf ve insan çifti benim yine tadımı kaçırdı. Ya ben böylesine önemli olayların yer alacağı bir dönemde, hiç ilgimi çekmeyen iki kişinin birbirine olan aşkını izlemek istemiyorum. Ne olur bahsettiğim bu sahneler sadece fragmanda gösterildiği kadar olsun, fazla uzatılmasın.

Siz nasıl buldunuz fragmanı sevgili dostlarım? Sizce Rings of Power bizi tatmin etmeye yetecek mi? Yoksa dizi biz sevenlerini üzecek mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Yazar

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

1 Yorum

  1. Emin Özdenvar Cevap ver

    House of the Dragon ile aşık atamayacak gibi bir his var içimde. Vasat deyip, öylesine bakacağız.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.