İzleyince insanın içindeki, “Zombi kıyametinin dizisi olsa, içine ahlaki seçimler serpilmiş olsa, bütün kadro sağlam kişilerden oluşsa ne kadar güzel olurdu” uktesini susturan dizi The Walking Dead’in yeni sezonunu bekleyen insanlar topluluğunun bir üyesiyim. Diziye çok ara verdikleri için insanın adapte olması biraz sürebilir. Tabi eğer mümkünse diziye olan gazın hiç bitmemesini sağlamak, biz zombi-severlerin asıl amacı olmalıdır. Peki bunu nasıl sağlayabiliriz? İşte bir kaç öneri;

 

1) Diziyi baştan sona tekrar seyretmek.

The-Walking-Dead

Evet bu maddeyi bir çoğunuz tahmin etmişsiniz hatta yapmışsınızdır. Ancak bence işin püf noktası, oturup art arda onlarca bölüm seyretmek değil, zaman zaman (hatta mümkünse düzenli zamanlarda) diziyi seyretmek. Böylece bir düzene girecek ve kendinizi biraz kandırmak gibi de olsa da halen bünyeye belli başlı bir dozda Walking Dead vermiş olacaksınız. Bünye ister.

 

2) The Walking Dead Oyunlarını Oynamak

the-walking-dead-screenshot-2

Her izleyiciye oyun oynamak hitap etmese de Walking Dead’in oyunları (survival instintc hariç) gerçekten de bildiğiniz gibi değil; Yani deli gibi sağa sola zıplayıp onlarca zombiyi kesmiyorsunuz; oyun verdiğiniz kararlara göre gelişiyor ve hikayede birbirinden farklı gelişmeler olabiliyor. Bunların çoğunluğunu ise sadece mause tıklamasıyla yapıyorsunuz. Bu kadar basit olmasına rağmen oyunlar fazlasıyla bağlayıcı. Karakterler gerçekçi ve adeta bir çizgi roman havasında gitmesine rağmen fazlasıyla da inandırıcı. Ve hüzünlü….

 

3) The Walking Dead Masaüstü Oyunları

Walking-Dead-Round-02

Siz Rick’in yerinde olsanız ne yapardınız ? Verdiği kararlar doğru muydu? Öğrenmenin tek yolu var o da sağlam bir FRP seansı. İlla Walking Dead RP’si olmak zorunda değil ama ortada zombiler dolaştığı, insanların açlıktan, ahlaksızlıktan birbirlerine saldırdıkları, herhangi bir oyun da iş görür. Sadece doğaüstü tek şeyin zombiler olmasına dikkat edin. İyi de bir sistem ve takım buldunuz mu zombi açlığınızı bir nebze de olsa giderebilirsiniz.

 

4) The Walking Dead Çizgi Romanı

2182488-z1

Bilen bilir; Walking Dead, diziye uyarlanmadan önce bir çizgi romandı. Eğer siz de hasret çekiyorsanız diziyi beklerken romanlara bir göz atabilirsiniz, ancak yine de bu, biraz tehlikeli bir öneri. Çünkü romanlar dizi uyarlaması arasında büyük diyebileceğim bazı farklar var. Bu farkların da sizi şaşırtıp üzebilme ihtimali var. Dikkatli olmanızı ve bu seçeneği son seçenek olarak kullanmanızı tavsiye ederim.

 

5) The Walking Dead Nirvana’sına Oynamak

zap-the-walking-dead-most-memorable-walkers-pi-014

İnternette doğru ya da değil WD ile ilgili her bilgiyi okumak, her resme bakmak, “Meggie gibi sevgilim olsun zombi kıyametim daim olsun” demek. Teorileri okumak, sosyal sitelerdeki tırt sayılabilecek oyunları bile oynamak… Artık bu son seviye. Yine de siz siz olun yeni bölümlerin spoiler’larından uzak durmaya çalışın.

Şu anda arkanızdaki zombinin sizi ısırmaması dileğiyle.

 

Yazar

Lisans bitti, yüksek lisans bitti, askerlik bitti ama yazmaya ve FRP'ye olan ilgisi bir türlü bitmedi. Tam bir Frp tutkunu, hoş sohbet, biraz umursamaz biraz da tembel. Nerede kötü adam varsa onu sever. İyilikten hoşlanmayan bir süper kahraman. Bir Batman değil ama bir Robin. İzini bulmak için Facebook'a Seçkin Özcan yazmanız yeterli. Face'i var, sohbet için. Bir de artık kızılı var.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.