Geçtiğimiz aylarda sizlere Damon Lindelof’un hakkında yazdığı Geeklerden İzin mektubunu paylaştığımız Watchmen uyarlaması, pilot bölümü hazırlıklarına büyük bir iştah ve hırsla devam ediyor. HBO’nun tek bölümlük deneme siparişi verdiği dizi kadrosuna bu dakikaya kadar Regina King, Don Johnson, Tim Blake Nelson, Louis Gossett Jr., Adelaide Clemens ve Andrew Howard’ı katmış; ancak şöyle marka bir isim bulamamıştı.

Marka isim, Watchmen’e hoş geldin. Watchmen, Jeremy Irons’ın hayırlı olsun.

Jeremy Irons

Kariyerinde tonlarca rolü muhteşem bir karizma ve otorite ile oynayan efsanevi İngiliz aktörün başarılarını anlatmaya şu paragraf yetmez. Yine de deneyelim. Büyük patlamasını 80’li yılların başında peş peşe çektiği harika projelerle yapan; Britanya ekranları ve sahnelerinden uluslararası film yıldızlığına da 90’ların ortasındaki Aslan Kral ve Die Hard projeleriyle sıçrayan Irons; Oscar’dan Altın Küre’ye, Grammy’den, Tony’ye her şeyde aday oldu, ödül aldı, övgü topladı.

Peki kimi oynayacak? Resmi açıklama yok, ancak Deadline’ın haberine göre kendisi “Bir Britanya malikanesinin yaşlanan ve otoriter lordu” rolünde karşımıza çıkacak. Watchmen’de var mı böyle bir karakter? Hayır. Nedir buradaki durum? Onu işte Lindeolf söylemişti zaten. Adam çıktı, Watchmen kutsaldır, biz o 12 sayfayla oynamayacağız dedi. Ama onu remixleyeceklerini söyledi. Bas tınısı sabit kalacak. Üzerine farklı enstrümanlar eklenecek.

Ozymandias kazandıktan sonra mı geçecek? Minuteman öncesinde mi olacak? Yoksa Vietnam Savaşı sırasında; ya da orijinal 12 sayı hiç olmamışçasına o dönemde ama başka karakterlerle mi oynayacak? Hiç bilmiyoruz. Elimizdeki tek dayanak Lindelof’un samimi tutkusu, şimdi bir de Irons’ın kaşesi ile kalitesi. Geri kalan her şey için pilot bölümün çekilip, yayınlanmasını bekleyeceğiz. Tanrı cümleten yardımcımız olsun.

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.