Marvel Cinematic Universe hakkında yazı yazarken, laf ederken illa ki bir noktada ileride gelecek filmleri ikiye ayırmaya başlıyor insan. Bir tarafta Civil War gibi, Spider-Man gibi, Infinity War gibi kesin hitler var. Diğer tarafta da Marvel’ın çizgi roman hayranlarının dahi çok fazla aşina olmadığı Guardians of the Galaxy, Ant-Man, Inhumans gibi sürpriz örnekler var.

cumberbatch-strange

Doctor Strange de bu örneklerden bir tanesi işte. Şahsi görüşüm, yıllardır kendi adına bir serisi olmayan Doctor Strange’in film olmasının yegane sebebinin Kevin Feige’nin karaktere duyduğu sevgi ve tutku olduğu yönünde. Ama işte bu tutku yüzünden de, çok sürpriz at gözüken Doctor Strange’den umutluyum.

Çünkü tutkulu insanlar seçmiş Feige, belli, Scott Derrickson zaten cepte, filmin “korku” türüne yakın olmasını istiyor. Benedict Cumberbatch, direkt aktarıyoruz, Feige’nin deyimiyle “fanboyu” olmuş bile karakterin. En son olarak da sinematograf çıkıyor, “ben bunu anlatırken Marvel’ın Fantasia’sı diye anlatıyorum insanlara, çünkü bu çok aykırı bir şey ve Marvel’ın yaptığı her şeyden farklı”.

Doctor-Strange_1

Fantasia Disney hanedanlığının en özgün, en orijinal, en acayip işlerinden biri. Görüntü yönetmeni Ben Davis, bu benzetmeyi haybeye yapmıyor muhtemelen. Disney Mickey Mouse filmleri üretirken bir anda dümeni kırıp, Leopold Stokowski’nin müziklerinin önüne konulmuş, yeri geldi mi abstrakt, yeri geldi mi ürkütücü görsellerden ibaret Fantasia’yı çıkarmıştı. Eğer Doctor Strange de MCU için bunu yapacaksa, vay babam!

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.