Şu sıralar devam etmekte olan Television Critics Association organizasyonundan sağ olsun Amerikan TV dünyasıyla ilgili çok sağlam istihbaratlar geliyor önümüze. Geçtiğimiz gün Jump Street serisiyle ilgili konuşulmuştu, bugün de mesele ondan çok daha ilginç bir noktaya geldi: X-Men TV dizisi.

Avengers_vs._X-Men_Vol_1_0_Cheung_Variant

X-Men’in TV hakları konusunda dev bir karmaşa var şu an bildiğiniz gibi. Film hakları 20th Century Fox’ta, fakat bu Fox kanalı için bir X-Men dizisi çıkabilir anlamı gelmiyor. Bunun için Marvel ve Fox’un anlaşması gerekiyor ve bugün öğrendiğimiz bilgiye göre şu sıralar tam da bu yaşanıyor.

Fox Televizyon Grubu başkanı Dana Walden, gazetecilere verdiği beyanda “Marvel ile X-Men dizisi için şu sıralar müzakeredeyiz. Müzakerelerin başarılı olacağına dair umudumuz var, inşallah yakında bir şeyler açıklayabiliriz. Henüz bir anlaşmaya varmadık ama kesinlikle takip ediyoruz.” diye konuştu. Yalnız böyle bir dizi olursa, Fox’un X-Men film evrenine dahil olacak ve Marvel Cinematic Universe ile paylaşma olmayacak.

x-men-days-of-future-past-spoiler-review-easter-egg-discussion

Açıkçası X-Men zengin bir vaha. İçinden pek çok film geldiği gibi, gırla dizi de gelebilir. O yüzden kağıt üzerinde harika duruyor; yalnız karakter tercihi yaparken Allah aşkına güçleri televizyon dünyasının düşük bütçeleriyle yansıtılabilecek kahramanları seçsinler. Çünkü olmuyor, TV süper gücü sinema gibi yapamıyor, denedikçe de daha komik oluyor… Diye düşünüyorum ben. Siz ne diyorsunuz?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.