Doctor Strange’in devam filmi için siteye girdiğimiz üçüncü haber bu. Önce isminden bahsettik, korku filmi olacakmış dedik. Sonra yönetmeni çıktı ”Kafamız uyuşmuyor, bırakıyorum valla!” dedi. Şimdi de Scott Derrickson’ın o boşluğu doldu işte. Üç parçalı haber tamamlandı. Karşınızda Doctor Strange: Multiverse of Madness filminin yeni yönetmeni Sam Raimi!

Biz geekler olarak Raimi’yi zaten Spiderman üçlemesinden biliyoruz. Yani adam süper kahraman filmi yapmayı biliyor tabii ki. Ama filmografisinde pek çok korku filmi bulundurması da bizi mutlu etti. Ne de olsa Multiverse of Madness, bir korku filmi olmamasına rağmen içerisinde pek çok korku öğesi bulunduracaktı. Öyle dediler bize. Zaten Scott Derrickson da biraz bu yüzden ayrıldım demedi mi? E yani, Marvel bu, bayağı korku filmi beklemek biraz saçma olurdu. Sonuç olarak Raimi, şimdiye kadar pek çok korku ve gerilim filminde bulunmuş ve karanlık ögeler kullanmayı bilen biri. The Evil Dead, Drag Me To Hell, Darkman gibi bir sürü işi de bunu kanıtlar nitelikte.

Filmin IMDb’deki sinopsisi ise şöyle:

Avengers: Endgame’de yaşananlardan sonra Dr. Stephen Strange Zaman Taşı hakkında araştırma yapmaya devam eder. Ama artık düşman olan eski bir arkadaş, Dünya üzerindeki büyücüleri avlamakta, Strange’in planlarını bozmakta ve Strange’in tarifsiz kötülüğü salıvermesine neden olmaktadır.

Şimdiye kadar korku öğesi dediler, Wanda dediler, çoklu evren dediler, kâbuslara dalıp çıkacağız dediler. Yeni düşmanın ise Mordo olduğunu tahmin etmek zor değil, bakalım onun hikâyesini nasıl işleyecekler? Ayrıca çoklu evren ve tarifsiz kötülük filan da denildiğine göre, tek düşmanın Mordo olacağını sanmıyoruz. İnsan şimdiden heyecanlanıyor yani. Ancak bu heyecanlanışımız epey sürecek gibi görünüyor çünkü salgın nedeniyle çekim tarihleri ertelendi, doğal olarak vizyon tarihi de Kasım 2021’e kaydı.

Doctor Strange’in Doğu kültüründen beslenmesi ve mistisizm dolu olması onu zaten diğer süper kahramanlardan ayırıyordu. Üstüne görsel şölen gibi bir film izleyince ve yumrukla değil, akıl ve biraz da büyünün yardımıyla kötü adamı yendiğini görünce, Doctor Strange’in cidden yenilikçi bir iş olduğunu söylemek kolay olmuştu. Ama korku filmi yapıyoruz diye yola çıkmak, en azından daha karanlık notalarda dolanacağız demek basbayağı deneysel bir fikir. Ama sonuçta yine de pazarlaması yapılabilecek ve yaş sınırı çok yüksek olmayacak bir film izleyeceğimizi tahmin ediyoruz. Olsun, güzel bir iş çıksın da!

Siz ne diyorsunuz? Sizce ortaya nasıl bir film çıkacak? Sam Raimi’den memnun musunuz? Ya da en önemlisi, 2021’e kadar nasıl beklemeyi düşünüyorsunuz?

Author

İstanbul'da yaşıyor, buraya yazacak havalı bir şey de bulamadı. @charles_bourbaki

2 Comments

  1. Uçucu Bilinç Reply

    Doktor Strange hikaye ve oyuncular olarak oldukça beğendiğim bir filmdi. Yönetmenin değişmesi, korku filmleri yönetmesi pek de anlamlı değil, zira daha önemli olan konu filmin bütçesi. Çünkü filmi güzel yapan şey görsel efektler ve efektleri hazırlamak için büyük bir grafik tasarımcı ordusunu bir araya getirmek, buda bütçe demek oluyor… Korku filmlerinin korkutmasının tek nedeni aniden gelen çok yüksek bir ses, başka bir olay görmedim ben hiç… Ses ise ses uzmanlarının ve ses mühendislerinin işi… Yönetmenin etkisinden çok filmin bütçesine bakar bu konu. Neyse.
    Sözün özü;
    Devam filmine büyük bir bütçe bulunmuştur umarım zira konu/senaryo güzeldi ilk filmde… Buna değer bence.

  2. Sam Raimi gerçekten insanları korkutmayı iyi bilen bir yönetmen. Bkz: örümcek adamın rimelli venom dansı. Hayatımda izlediğim en korkunç şeydi.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.