Daha yeni müjdesini verdiğimiz gibi Doctor Who’nun 11. sezonun ilk tanıtım videosu Dünya Kupası finalinin devre arasında ilk kez dizinin sevenlerinin karşısına çıkacaktı. Final gerçekleşti, Fransa 4 golle 2 gole sahip Hırvatistan’ı mağlup etti, insanların bir kısmı coşarken kalanı bir miktar üzüldü. Arada derede bir yerdeyse 13. Doctor, oyuncu duyurusundan bu yana ilk kez boy gösterdi ekranlarda. Belki sadece saniyeler sürdü ama tüyleri diken diken etmeye yeter bir tanıtım oldu. Sebeplerine geleceğiz, yalnız önce henüz izleme fırsatınız olmadıysa diye sizi Doctor Who 11. sezon tanıtım videosuyla baş başa bırakıyorum:

En önce, Jodie Whittaker müthiş. Müthiş! Evrenin bir köşesinde elektirk süpürgesi kılıklı katil uzaylılar tarafından esir alınsam ya da evimde otururken yediğim portakal bir anda işgal tehditleri savurmaya başlasa karşımda görmek istediğim yüz kesinlikle Whittaker’ın yüzü olacak bundan böyle. Kısacık bir süre gözüken suratıyla 55 yıldır süren macerayı devralmakta hiç zorlanmayacağını kanıtladı bana 13. Doctor’umuz Whittaker. Sezon başlayıp daha fazlası kanıtlanana kadar, hala çevrenizde öyle tipleri barındırıyorsanız, kadın Doctor fikrine küfür gibi bakanlara bu tanıtım videosunu atmanız yeterli olacaktır.

Bir de bu müthiş kadının çevresinde gerçekleşen birtakım garip durumlar var. Yeni Doctor’umuzun belki kasıylı belki kasıtsız yanından geçtiği insanlar bir çeşit gücün etkisiyle zamanda kısa süreli bir yolculuk yapıyorlar, yaklaşık 5 saniye geçmişe gidiyorlar. Bu gücün Doctor’dan yayıldığı da çok bariz gözler önüne seriliyor. TARDIS’ini kaybeden Doctor rejenerasyon sırasında ilginç bir değişim yaşadı ve zamanda bozulmalar yaratacak bir sıkıntıya mı düştü ya da TARDIS yokluğunda yardımı dokunur diye Doctor’a bu gücü bilerek mi bahşetti, şimdilik sadece düşünüp tartışabiliriz. Fakat durum her ne olursa olsun ben şimdiden heyecan girdabına yakalandım ve zaman girdabı onu bastırana kadar içinde sürüklenmeye devam edeceğim.

Tanıtımda Doctor’a eşlik edecek yoldaşları da dünya gözüyle ilk kez görebiliyoruz, ancak onlar hakkında yorum yapacak kadar fazlasını da görmüyoruz. Yaz sonuna doğru gelecek ilk fragmanda yoldaşların kısaca tanıtılacağından eminim. Ne yalan söyleyeyim bir tanıtım videosundan etkilenmeyecek kadar nasır tuttuğumu düşünüyordum, çok yanılmışım. Ekim’e kadar beklemek öyle zor olacak ki… Yanılıyor muyum arkadaşlar, bir şeyler desenize!

Author

Lord olmak için yola çıkan gariban geek kendini bir anda yazar olarak buldu. Geek kültürüyle küçük şakalaşmalarını, sinemayla flörtlerini yazıya dökmek için burada. Muhitte Geek_Lord olarak bulabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.