Bu günlerin büyük olaylarından biri hiç şüphesiz Dünya Kupası. Finaline 1 gün kalan kupaya, şaşırtıcı olmadığı gibi ilgi büyük; muhabbetler tahminlerle, internet meme‘lerle, Avrupa bayraklarla bezeli. Finale Fransa ve Hırvatistan’ın kalmasıyla kırmızı, mavi ve beyaz renkleri çift yönlü olarak görüş alanımızı işgal etmiş vaziyette. Bir de şehrin öbür yakası var ki tüm bu coşkudan haberdar ama günlerini coşkuya ortak olmadan geçiriyor. Doğrusu ben de o yakada bulunuyorum; sonuçları ister istemez öğreniyor ama ülke isimlerinden daha fazlasını pek anlamıyorum.

Dünya Kupası’na benim bulunduğum yerden bakanlara bir müjdem var: Bir süredir sadece cast haberleriyle ve birbirine benzer fotoğraflarla haber alabildiğimiz Doctor Who, final maçı devre arasında bir sneak peek‘le sevenlerine göz kırpacak. 55 yıllık serüveninde ilk kez kadın başrol tercihiyle yolculuğuna devam eden dizi, geçtiğimiz yılı değişim haberleriyle çalkalamıştı. Oyuncu kadrosundan yazarına, logosundan bestekarına baştan ayağa yenilenmeye gitmişti Doctor Who. Fakat bu değişimi bir türlü şöyle hareketli, saniyede 25 kare oynatan cinsten bir görüntüyle göstermemişti. Dizinin ana vatanı İngiltere bugün üçüncülük için yarışacakken Doctor Who yarın finalde kısacık bir video ile de olsa özleyenlerine selam çakacak.

Dr. Who Pictured: Yasmin Khan (MANDIP GILL), Graham O'Brien (BRADLEY WALSH), The Doctor (JODIE WHITTAKER), Ryan Sinclair (TOSIN COLE)

Doctor Who’dan kısa süre içinde alacağımız tek nabız Dünya Kupası’nda da olmayacak üstelik. BBC, hızla yaklaşmakta olan San Diego Comic Con’un ilk gününde, fuarın en büyük salonunu Doctor Who için ayırmış. Bu hafta ilk sneak peek’i ile meydana çıkacak dizi haftaya oyuncuları Jodie Whittaker, Tosin Cole, Mandip Gill ve başyazar Chris Chibnall‘ın katılım göstereceği panelle daha fazlasını önümüze serecek. Anlaşılan TARDIS’in gıcırtılı sesini özleyen bizler önümüzdeki günlerde doyasıya Doctor Who konuşabileceğiz. Bunların üstüne yakında bir de fragman beklemeli miyiz? Ne dersiniz?

 

Author

Lord olmak için yola çıkan gariban geek kendini bir anda yazar olarak buldu. Geek kültürüyle küçük şakalaşmalarını, sinemayla flörtlerini yazıya dökmek için burada. Muhitte Geek_Lord olarak bulabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.