Önce biraz arka plan bilgisi vermek gerek. Donald Trump an itibariyle Amerika’nın bir sonraki başkanı olmak için gün sayan bir insan. 20 Ocak’ta yeminini edecek, ardından Beyaz Saray’a taşınacak. Meryl Streep de bir aktris. Taraflı tarafsız ­–hemen hemen, belli ki– herkes tarafından sinema tarihinin en iyi oyuncularından biri kabul ediliyor. Şüphesiz en başarılılarından biri. Amerikalı aktris, ödül konusunda pek çok rekor sahibi.

Donald Trump, seçim kampanyası esnasında kendisiyle ilgili yalan bir haber yaptığını söylediği engelli gazeteci Serge Kovaleski’yi taklit ederek dalga geçmiş bir insan aynı zamanda. Zira kendisi düpedüz iğrenç bir insan. Meryl Streep de geçtiğimiz gün Altın Küre ödülllerinde yaşam boyu onur ödülü alırken, Trump’ın bu hareketini eleştirdi. Bizce az bile söyledi. Biz ne kadar anlatsak, kâfi gelmeyecek çünkü. Siz olay bir CNN’den izleyin, kendiniz karar verin.

Sonra ne oldu? Elbette ki Donald Trump Meryl Streep’e saldırdı. Çünkü elbette. Olayın cereyan etmesiyle birlikte kendisini Twitter’a zor atan Trump, cümlesine “Meryl Streep, Hollywood’un en abartılan oyuncusu” diye başladı. Şaka değil arkadaşlar bu. Amerika’ya has bir durum da değil. Bu tweet bizce devlet liderlerinin sosyal medya kullanımı konusunda komik örnek olarak yıllar sonra derslerde gösterilecek. Zira sırf şu tweetle bile Trump, dünya üzerindeki en samimiyetsiz devlet lideri titrini hak ediyor.

Donald Trump Streep

Çünkü gerçekten; Merkel’i Tsipras’ı geçtim, bizden bir devlet liderinin bile atıyorum “Şener Şen’in oyunculuğu çok abartılıyor bir kere” dediğini hayal edebiliyor musunuz? Bakın “Şener Şen vatan hainidir, karışmasın bilmediği işlere” değil. Baya YouTube yorumcusu gibi, “Zaten oyunculuğun da bok gibi” falan desin mesela. Düşünebiliyor musunuz? Hayal edebiliyor musunuz böyle bir şeyi?

Hiç düşünemiyorsanız, bir Ankaralı arkadaşınıza sorun. Tam onların aşina olduğu bir sosyal medya kullanımı Amerika’yı yönetiyor şu an…

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.