Ah şu ağzında bakla ıslanmayan tatlı oyuncular! Onlar olmasa, şu an biliyor olduğumuz çoğu gerçeği bilmeyecektik herhalde. Film ve dizi sektörlerinde bu tipte ağzı pek de sıkı olmayan kişiliklere büyük minnet borçluyuz aslında. Zira onlar sayesinde biz hayranlara gelen habersel bilgiler kadar teoriler de bu sayede çoğalıyor bir bakıma, ha ne dersiniz? Haberimiz de öyle ki, Apocalypse ile beyaz perdede Fox’u hayal kırıklığına uğratan X-Men filmlerinin gelecek filmi için kadrodan bir hanım kızımız yapmış bu sakarlığı. İyi ki de yapmış bizce, sizcesini de haberden sonra soracağız.

tumblr_n4fg9rGg6A1rjwy92o1_1280

X-Men evrenine koca bir reboot atılabileceği üzerine ihtimaller olduğunu şöyle bir haberle sizlere duyurmuştuk. McAvoy-Fassbender-Lawrence üçlüsü için de bu muhtemel reboot sonrası kalıp kalmayacakları üzerine birtakım fikirler atmıştık ortaya. Eh bir de sizlerin yorumlarıyla da harmanlanan yazımız iyice oyuncular üzerine teori yuvası haline gelirken, yakın bir zamanda yine bu konuya parmak basıldı; biz de bu haberi de duyuralım dedik.

Biliyorsunuzdur, X-Men serisi için 2018 tarihli bir The New Mutants filmi geleceği bilgisi belli bir süredir internette var. Oyuncu kadrosunda da tanıdık tanımadık birden fazla isim daha şimdiden belli. 20th Century Fox’un bu film için eski X-Men filmlerinden bilinen tüm mutant kadrosunu sıfırlama girişimi de, yine akıllara altın üçlünün de olup olmayacağı sorularını getirdi. Bu konuda herhangi bir resmi açıklama olmama da, McAvoy’un The New Mutants bünyesinde yer alıp almayacağı neredeyse netlik kazandı diyebiliriz.

anya-taylor-joy-desktop-wallpaper-57679-59443-hd-wallpapers

X-Men sinematik evrenine bu filmle beraber Magik olarak katılacak olan Anya Taylor-Joy, bu bilgiyi bir bakıma ağzından kaçırıvermiş. Comicbook.com’un yayınladığı bir habere göre, Taylor-Joy’un ComingSoon röportajında bu bilgiye ulaşmak mümkün. Kendisine, Split filminde beraber oynadığı McAvoy’un X-Men filmlerindeki varlığı sorulunca, kızcağız bir pot kırmış sanki:

“Yani, bana kalırsa James çoktan bu işin bir parçası, öyle değil mi?”

Röportajdaki bu sözlerini savsakça da olsa bir şekilde itiraf olarak yorumlayan Comicbook.com, sizce yanılıyor mudur? McAvoy’un Professor X karakteri bu kadar seviliyorken, yeni bir oyuncu seçimine gidilip gidilmeyeceği ne kadar kesin? Bize kalırsa, McAvoy bu rol için Hugh Jackman-vari bir felsefe izleyebilir. Hatta ve hatta Fox onu kovana kadar kendi kalmayı ısrar bile edebilir, bir sakıncası yok. Yanında Fassbender da olduğu sürece bal-kaymak tadında Erik-Charles hikayelerine siz de tav olmaz mıydınız yani?

Hazır Fassbender demişken, bir de onun durumu tuhaf bir muallaktaydı. 2016’nın son günlerinde, yine Comicbook.com’un bir haberine göre, kendisinin de bu yeni X-Men filmlerindeki varlığı söz konusu olmuş. Empire Film tarafından yapılan röportajında ise bu konudaki cevabını açıkça belirtmiş:

“Açıkça söylemek gerekirse, bilmiyorum. Bu konu üzerinde herhangi bir karara varmadım, çünkü bir sonraki yapımda neler olacağına dair gerçekten de bir fikrim yok.”

New-Mutants-645x370

Güvenemiyorum yani, şey de çıkabilir minvalinde bir söylemle soru yanıtlayan Fassbender için şimdilik tek umudumuz herhangi bir teklif karşısında ret yanıtı vermemesi yönünde. Tabii ne McAvoy’un ne de Fassbender’ın böyle bir durumda hayır diyeceklerini pek sanmasak da, bu oyunculuk sektöründe kimin ne yapacağı pek belli olmadığından biz de güvenemiyoruz vallahi. E bu altın üçlü arasında bir de Lawrence vardı değil mi… Sahi, ona ne oldu? Ona fikri sorulmamış herhalde. İlginç durumlar dönüyor yav. Bu konuda Fassbender-McAvoy ikilisi için olumlu bir ön yargı geliştirmiş olsam da, Lawrence için tamamen nötrüm. Çoğu hayranın kendisine karşı geliştirdiği bir tuhaf cephelenme durumundan tamamen uzaktayım mesela. Ama kendisine de delicesine tutulmuş tiplere de dahil değilim. Tam anlamıyla nötr olarak hakkındaki gelişmeleri bekliyorum şu sıralar. Mystique’i oynamaya devam etse öh ama demem; bıraksa çok da üzülmem. Kız oynasın, bana filmde geek bünyemi tatmin etme fırsatı versin o bana yeter kafasındayım. Bilmem, siz ne dersiniz?

Özetle Taylor-Joy’un kırdığı minicik pot belki de McAvoy’un ileriki projedeki yerini bizlere işaret ediyordur, ne dersiniz? Bu cümlesini okuyana göre değişecek bir düşünce gibi gözükse de, kaynak sitemizin düşüncesine hafiften katılmadan edemiyoruz doğrusu. Zaten McAvoy bıraksa kim olacak Professor X? Liderlik vasfı olan biri var mı? Meh!

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.