İnsanın işi profesyonel olarak bir şeyler konusunda ahkam kesmek olunca, gerçekten, çok mutlu olacağım sanıyorsunuz; özellikle de çene bünyeye baştan düşük eklenmiş insanlardan biriyseniz. Ama en nihayetinde kendinizi ister istemez standartları yükselmiş bir vaziyette buluyorsunuz, ve böylelikle eşinizi dostunuzu kollarından sarsıp “çok iyi ulan bu çok iyi çabuk izleyin” demenize sebep olan şeylerin arasındaki mesafe ve zaman artıyor. Ve hepiniz çok iyi biliyorsunuz ki, bir geek’in ekmeği, suyu o gazlanma anları.

Bu uzun paragrafı yazdım, çünkü bana bunu son yaşatan filmlerden birinin devamı hakkında konuşacağız: Edge of Tomorrow. Doug Liman’ın yönettiği ve başrollerinde Emily Blunt ile Tom Cruise’un olduğu film, muazzam bir bilim kurgu çıkartmasıydı. Gişede hak ettiğini bulamadı, ama yaptığı hasılat stüdyoyu utandırmamış olacak ki; aldığı dev olumlu eleştiriler ile birleşince ikinci film için düğmeye basıldı. Biz zaten bu haberden itibaren heyecanımızı kucağımıza almış beklemeye başlamıştık, sağ olsun Doug Liman bunun yetmiyor olacağını düşünmüş olacak ki, IGN’e verdiği bir röportajda şu cümleleri kullanmış:

Edge of Tomorrow 1

 

İnsanların devam filmlerini nasıl yaptığı ve yapacağı konusunda devrim yaratacak. Gerçekten öyle. Nasıl olduğunu söyleyemem, ama yapacak bunu. Yazın bir kenara.

Adam ısrar ediyor güzel geek insanlar! Peki neyden söz ediyor Liman tam olarak? Bağlantılı mı bilmiyoruz, ama Collider’a da şu bilgiyi bahşetmiş kendisi:

Bu benim yapmayı düşündüğüm tek devam filmi, çünkü her şeyden önce hikaye çok iyi, ilk filmden çok çok daha iyi ve ben inanılmaz sevdim ilk filmi. İkinci sebebi de bunun hem bir devam filmi, hem de bir prequel olması

Tam açmıyor değil mi? Bir şeyin hem prequel, hem de sequel olmasından herhalde kartvizitinde “sinemacı” yazan hiç kimse “devrimsel” diye bahsetmez diye düşünüyoruz. Neticede ortada Godfather II diye bir şey var, yıllardır da var üstelik. Peki Liman neyi kast ediyor? Bilmiyoruz, ama işin içerisinde zaman yolculuğu ve zeki hikaye anlatıcılar var, bizce hepimizi ihya edecek bir şeyler çıkacak. Mısırımızı aldık. Bekliyoruz. Kopart bizi Liman!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.