Jurassic World’ün başarısıyla ilgili kalem oynatmanın artık pek de bir manası yok; daha doğrusu, “nasıl” sorusu pek önemli değil. Zira Jurassic World’ün başarısının nasıl geldiği sorusuna Hollywood da pek cevap aramadı. Genelde böylesine büyük başarılar, peşinden taklitçilerini getirirdi –ilk Jurassic Park’ta olduğu gibi– ancak bu sefer öyle bir durum da olmadı. Jurassic World geldi, muazzam bir başarı elde etti, sonra da hayatlarımıza devam ettik.

O yüzden film üzerine konuşacaksak -ki Jurassic World 2 yaklaşırken git gide bunu daha fazla yapmamız gerektiği bariz- daha ziyade işleyen yerlerine odaklanmak gerekiyor. Hikayesi belirgin bir oranda klişe olduğu için, bizce filmi belli oranda iki şey götürmüştü: Oyuncular ve elbette dinozorlar. İkincisinde zaten bir hikmet aramaya gerek yok. Dinozorlar havalı şeyler ve onları izlemek de keyifli bir şey. Ama işin oyuncular kısmında, bizce hakkı çok az verilen bir kısım var.

Jurassic World

Spesifik olmak gerekirse, bir kişi, Jake Johnson. New Girl izleyenlerin zaten yakinen tanıdığı Johnson, anımsadığınız üzere filmde Lowery karakterini canlandırıyordu. Tamam, Pratt müthiş karizmatikti, Howard’ı izlemesi keyifliydi, D’Onofrio “Beni vakti zamanında Kubrick yönetti, neler diyorum ben” suratıyla oynamamayı başardığı için bile gönlümüze yer etti; ama bizce filmin gizli yıldızı soktuğu lafları, sarkastik tutumu ve fanboy hâlleriyle Lowery’ydi.

İşte onunla ilgili de bir kötü haber geldi. Jake Johnson, Twitter üzerinden kendisine ulaşan hayranlara Lowery’nin dördüncü Jurassic filminde rol alacağını düşünmediğini söyledi. Elbette oynayacak oyuncu “sanmıyorum” derse, bunu ciddiye alırsınız otomatikman. Peki bu neyi gösteriyor olabilir? Bizce soracak olursanız, Jurassic World 2’nin masabaşı kısımları olmadığı ihtimalini, ve Universal’in vizyonsuzluğunu. Tamam, ormanda koşsunlar ama, yanlarında da Jake Johnson koşsun ve arada şaka yapsın ya. Çok iyi olmaz mı?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.