Hatırlayacaksınız geçen haftalarda sizlere 20th Century Fox’un X-Men serisindeki yeni film olan X-Men: Apocalypse’in Jean Grey, Cyclops ve Storm karakterleri için yeni oyuncular aradığını duyurmuştuk. O dönem bu karakterlerden Cyclops için üç, Jean Grey ve Storm için ise ikişer aday söz konusuydu. O adayların genel olarak kim olduklarını ve o zamanki temenni ve tahminlerimizi şu yazıda yazmıştık. Artık spekülasyon yapmaya gerek yok, Bryan Singer X-Men mazisinin bu üç ikonik karakterinin yeni suretlerini resmen açıkladı.

Öncelikle Cyclops ile başlayalım. Cyclops’u oynayacak aktör, o zaman hem bizim hem de sizin en “olmaz” dediğiniz kişi, 1996 doğumlu Amerikalı aktör Tye Sheridan. Sheridan’ı muhtemelen McConaussaince’ı başlatan Mud filminden hatırlayacaksınız. Kendisi kanımca yaş olarak biraz ufak ve daha da önemlisi Storm ve Jean Grey’i canlandıracakları açıklanan diğer iki aktrise kıyasla gerçekten çok ufak gözüküyor. Ama bakalım, film çekimlere bu Nisan ayında başlayacak, aktörün yaşı da ergenlik treniyle aniden vurulmaya müsait. Neville’i bir anda yakışıklı yapan yaradan Sheridan’la da bizi şaşırtabilir.

Sophie Turner

Storm ve Jean Grey konusunda ise aşağı yukarı hepimizin tahmin ettiği isimler açıklandı. X-Men’in hava durumunu kontrol edebilen mutantı Ororo “Storm” Munroe’yu Alexandra Shipp canlandıracak. Aaliyah ve Straight Outta Compton gibi iki biyografik filmle çıkışını yapan Shipp, aynı zamanda Nickelodeon’un House of Anubis dizisinde de başrollerden birini oynadı. Kendisinin kanımca geleceği parlak; role de fiziksel olarak çok yakışıyor. O gün de söylemiştik hep beraber, tüm Geekyapar ailesi olarak doğru tercih olduğu kanaatindeyiz.

Orijinal üçlemede Famke Jenssen’in muhteşem canlandırdığı Jean Grey‘i ise Game of Thrones’dan Sansa Stark olarak tanıdığımız Sophie Turner canlandıracak. Turner dizide gerçekten de itici ve ezik bir karakteri oynadığından pek çok kişi onu gerçekte de öyle zannediyor, fakat biz şahsen Jean Grey rolü ile birlikte kabiliyetinin diğer yönlerini de gösterceğini düşünüyoruz. Kendisinde -kaba tabirle- star ışığı var, bizce X-Men: Apocalypse bunu isabetli bir şekilde kullanacaktır.

Bu üç aktörün haricinde James McAvoy, Michael Fassbender, Jennifer Lawrence, Nicholas Hoult, Evan Peters ve Hugh Jackman önceki X-Men filmlerinden geri dönecek olan isimler. Bunların arasına Apocalypse olarak Oscar Isaac’in, Gambit olarak da Channing Tatum’un ekleneceği önceden açıklanmıştı. Ee dostlar, ne diyorsunuz kadroya?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

6 Comments

  1. cyclops’a cidden çok şaşırdım, bu adamın baya bi jön bi karakter olmasını beklerken yeni yetme bi oyuncuyu yaptılar.. inşallah hayal kırıklığına uğratmaz..

  2. X-mende ki favori kahrmanım cyclopstur hep kendi solo bir filmi olsun istemişidir ancak çrlerde önemli olduğunun tam tersi sinemada önemsiz bir karakter haline getirildi.Birde bu oyuncu seçimisanki pek bir önemli rolü olmaycak izlenimi verdi bana,en son future pastda olduğu gibi wolverinenin karizması üstüne filmi kurup parayı götürmeye çalışacaklar gibi!

    Keşke marvel X-men,wolverine,spiderman FF4 gibi karakterlerin telif haklarını geri alabilse.Marvel bir kolu arkadan bağlı ,gözleri bantlı,bir ayağıda prangalı bir şekilde süper sinema evreni kurdu.Düşünsenize tek başına bir marvel ve dc evrenlerine denk olan x-menin marvele katıldığına ve 5-6 filmlik kendi çekecekleri sinema evrenlerinden sonra marvel sinema evrenine katıldığına,yada wolverine 3 adet yeni seriden sonra spiderma ise 4 adet seriden sonra FF4 e yeni 3 adetlik seriden sonra MCUya katıldığına.Marveli tebrik etmek lazım bu kadar eksiğe rağmen çok iyi bağşantılı bir sinema evreni kurdular.

  3. X men dünyada en sevdiğim seri benim hem çizgiromanları hemde filmleri artık coşma vakti geldi bu yeni kadro ile hugh jackman evan peters jamesmcavoy michael… ve diğerleri ile cidden adam akıllı bir x men filmleri izliyebiliriz sonunda 3 filmlik efsane bir seri yapıp bitirsinler veya 4 gambit de var daha ne istiyoruzki cidden avengers gibi bir çizgiromandan böyle süper bir film yapıyorlarken x men neden olmasın

  4. Tutku Tuzlu Reply

    Haber de yanlış yazılmış olabilir ya da ben cehaletimden bilmiyor olabilirim ama Channing Tatum Apocalypse filminde değil, solo bir Gambit filminde oynayacak diye biliyorum ben.

    Seçimler yerinde, Sophie Turner güzel evet.. Önemli olan filmin senaryosu ve işlenişi tabi. Ama en azından kadro konusunda çekingen davranmamaları cesaret verici. Her ne kadar Bryan Singer yerine First Class’ı çeken adamı (Matthew Vaughn) tercih ediyor olsam da, buna da şükür diyorum.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.