Neredeyse bir sene evvelinden geleceği belli olan filmin kadrosu adeta yıldızlar geçidi gibiydi. Hatırlarsanız şurada gerekli her şeyi de anlatmıştık sizlere. Saoirse Ronan ve Margot Robbie’nin başrollerini paylaştığı filmde David Tennant’ın da henüz belli olmayan bir rolü olduğundan bahsetmiştik hatta. İşte bugünlerde, ilk fragmanı düşmüşken her şey biraz daha net bu film için.

Filmin genel konusunu, yukarıda bağlantı verdiğimiz haberde anlattık aslında. O sebeple tekrardan aynı şeylerle canınızı sıkmak yerine taptaze bir fragman ve yepyeni bir bilgiyle gününüzü aydınlatalım istiyoruz. Önce Saoirse Ronan’ın mükemmel İskoç aksanını ve Margot Robbie’nin inanılmaz benzetilmiş Kraliçe Elizabeth oyunculuğunu izlemek için sizi şu fragmanla baş başa bırakalım:

Nasıl? İngiliz tarihine biraz bile aşina olanlarınız varsa en azından birtakım yorumlar yapmak isteyeceğini hissediyoruz vallahi. Çünkü iki kadın arasındaki o ağır mücadele ve düşmanlığı anlatmak için daha şimdiden fragman bile derdini anlatabiliyor. Bir de filmi gördüğümüzde kim bilir neler neler hissedeceğiz…

Peki tüm bu sırada Ronan ve Robbie’nin mükemmel oyunculuklarını bir kenara bırakıp, bir sene evvelinden David Tennant’ın da oynayacağına dair yaptığımız habere gelelim. O vakitler henüz kimi oynayacağı belli değildi elbette kendisinin, ancak Tennant’ın IMDB’deki yazan bilgiye göre John Knox’u canlandıracağı net bir bilgi şeklinde yer alıyor. Peki John Knox kimdir? Hemen özetleyelim:

İskoç Kilisesi’nin psikoposluk olmayan ama yaşlılardan oluşan bir ‘meclis’i olan Presbiteryen mezhebinin kurucusu olarak kabul edilir. Aynı zamanda İskoçların dini reformasyonunu yazan kişidir Knox. Mary tarafından, annesine karşı ayaklanma başlatma girişimi ve bizzat kendi otoritesine karşı kitap yazması ile suçlamıştır. Aynı zamanda “bir kadının yönetmesi” fikrine karşı birçok şey yazması sebebiyle de itham edilmiştir Knox. Bunu söylemesinin sebebini, bir kadının yönetiminin felaketle sonuçlanacağı ve Katolik olmalarından ötürü Kanlı Mary’nin yolundan gideceği konusunda endişelendiği şeklinde açıklayan John Knox, İskoç Kraliçe Mary’nin bilindik karşıtlarından biridir.

Öyleyken böyle arkadaşlar. 18 Ocak 2019’da İngiltere’de gösterime girecek olan film, henüz Türkiye için bir tarih belirlemedi ne yazık ki. Fragmana dair düşüncelerinizden ne haber? Biz oldukça iyi bir yapım olabileceği konusunda kararlıyız. Peki ya siz?

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.