Baştan havadisleri paylaşalım: ABC ile IMAX’in ortak projesi Inhumans‘ın başlamadan iptal olmuş olabileceğine dair şüpheler var. Bu konuyla ilgili yayın yapan Renew Cancel TV sitesi, ABC’nin dizinin ilk sezonunu Inhumans: The COMPLETE Series alt başlığıyla tanıttığını fark etti. Birinci sezon değil, “The Beginning” değil, “Bölüm Bir” değil. TÜM seri. RCTV sitesi bunun iptal habercisi olabileceğini düşünmekte ve biz de katılmadan edemiyoruz.

İptal olması için gırla sebep de var zaten. Bildiğiniz gibi proje ABC, Marvel Studios ve IMAX’in ortak giriştiği bir seri olarak tasarlanmıştı. İlk iki bölüm film uzunluğunda IMAX salonlarında yayınlanacak, ardından da kalan bölümler ABC’ye geçecekti. Ancak işte çarşıdaki hesap eve uymadı. Proje ilk fotoğrafından, filminin son karesine kadar her adımda eleştiri bombardımanına tutuldu ve bu eleştiriler haybeden de değildi gerçekten. Kostümler amatörce gözüküyordu, oyuncular yanlış seçilmişti…

Inhumans

Yani henüz kesin bir şey yok, evet, ama bu teori bizim aklımıza kelime oyunlarından öte bir sebepten yatıyor. Dizinin IMAX’te yaptığı test sürüşünün sonuçlarını mucizevi bir şekilde terse çevirmesi çok mümkün gözükmüyor. Çünkü IMAX çıkışının vasat kalmasına sebep olan tüm faktörler, TV’de çuvalla var: düşük prodüksiyon değerleri, düşük bütçe, düşük vizyon, düşük çaba… Siz izleyecek misiniz mesela Inhumans dizisini? E işte çoğu kişi de en kötü “bir göz atarım” diyecek zaten. Muhtemelen de atmayacak.

İşte bu esnada olan da Inhumans fikri mülküne oldu. Dört sene önce Black Bolt, Medusa, Maximus, Lockjaw gibi muhteşem karakterleri beyaz ekranda, tescilli MCU standardıyla izlemeye heyecanlanıyorduk; şimdi ise bu müthiş isimler ve onların arkalarındaki akıl dolu hikayeler yanlış bir kurşunla yanlış hedefe sıkılmış oldu. Belki gözlerimizi kapatıp gerçekten yokmuş gibi davranırsak kaybolur da birkaç yıl sonra doğru düzgün bir Inhumans uyarlaması görme ihtimalimiz canlı kalır, ne dersiniz?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.