Süper kahraman filmleri tarihinde hiçbir film The Flash solo filmi kadar garip bir çorbaya dönmedi. Çekim öncesinde karmakarışık olup da o düğümden çıkamayan çok film var. Çekim esnasında başına binbir türlü müsibet gelen de sayısız film var. Ama gerçekten The Flash bu konuda bir istisna. Filmle ilgili yaptığımız haberlerin yarısı, öbür haberlerdeki gelişmelerin ıskartaya çıktığını anlatır nitelikte oldu bugüne kadar. Dolayısıyla şu an filmin ne konumda olduğunu bilmiyor olmak da gayet doğal.

En azından biz böyle düşündük ve mevcut kafa karışıklığımızı paylaşan varsa, onu da aydınlatalım istedik. Buyurun, The Flash solo filmiyle ilgili haberdar olmanız gereken 4 güncel gelişme.

 

1. Hâlâ Yönetmen Aranıyor

Robert Zemeckis

Evet. Filmin an itibariyle bir yönetmeni yok. İki farklı sinemacı eskittikten sonra dümeni boş kalan proje için alınan duyumlara göre en ön plandaki isim Robert Zemeckis. Amerikan sinemasının duayen isimlerinden olan Zemeckis, Spielberg’le damar paylaşan bir adam, usta, deneyimli. Filmine de kimseyi karıştırmayacak kadar kaşesi var. Onun deneyimi seleflerinden farklı olabilir. Onun haricinde kürkçü dükkanına dönüş de konuşulanlar arasında, filmin tekrar Phil Lord ve Chris Miller’a emanet edilebileceği söyleniyor.

Ha bu arada…

2. Filmin Adı Değişti

Flashpoint

Artık filmin adı The Flash değil. Geçtiğimiz SDCC esnasında projenin yeni ismini Flashpoint olarak duyurdular. Çizgi roman hayranlarının kulakları zaten dikildi bu ismi duyunca ama, olmayanlar için açıklayalım: Flashpoint muhtemelen DC Comics tarihinin en büyük toplu hikayelerinden birinin adıydı ve bu hikayenin merkezinde de Flash vardı. CW’nın berbat dizisi üçüncü sezonunda konuyu işlemeye çalışmış ve her şeyde olduğu gibi bu konuda da başarısız olmuştu. Film umarız daha hayırlı sonuçlar alır.

3. Filmin Çıkış Tarihi Değişti

Flash

Ancak işte hayırlı sonuçlar alıp alamayacağını görmemize daha çok var. Esasen 2018 civarında çıkış yapması gereken film şu an ne bir yönetmene, ne sağlıklı bir hikayeye ne de aklıselim bir plan-programa sahip olmadığı için doğal olarak ertelendi. Resmi bir açıklama gelmedi ama, 2018’e girmemize üç ay kalmışken çekimleri başlanmamış bir blockbuster filmin 2018’de çıkamayacağını tahmin etmek için gerçekten eksper olmak gerekmiyor. Dedikodulara göre filmin çıkış tarihi 2020 olarak belirlenmiş içeride. Beklemedeyiz.

4. Filmin Kaliteli Bir Sanat Tasarımcısı Var

onlygodforgives-640x345

Bu da yaşanan son gelişme. ScreenRant’te gördüğümüz habere göre Flashpoint filmi –şimdiden alışın– Nicholas Winding-Refn’in stilize filmleri Drive ve Only God Forgives‘in sanat tasarımcılığını yapmış olan Beth Mickle’la anlaştı. Mickle’ın Winding-Refn ile olan işlerini bir temel olarak kabul edip heyecanlanmak mümkün gerçekten -ama yine de en azından bir yönetmen belli olsaydı diye düşünüyor insan.

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.