MoveHub.com sitesi, World-Statistics.org‘dan aldığı bilgilerle ortaya ilginç bir infografik çıkartmış: Dünyanın en çok turist çeken ülkeleri. İnfografikte iki segment var, birincisi dünyanın tüm ülkelerini aldıkları turist sayısına göre aralıklara bölen harita. Bu haritada 50 milyon ve üstü alan ülkeler en üst seviye olarak belirlenmiş. Türkiye; Rusya, Meksika, Birleşik Krallık gibi ülkelerle birlikte 20-50 milyon aralığında. Onları Kanada, Suudi Arabistan gibi ülkeler 10-20 milyon aralığında takip ediyor.

Yalnız MoveHub’ın maşallahı var, korkunç bir renk skalası tercih etmişler. O yüzden aşağısındaki Top 20 ülkelere bakmak daha randıman verirse şaşırmayın. Bir numara açık ara Fransa, onu yaklaşık 20 milyon geriden A.B.D. takip ediyor. Sonra üçüncü sırada Çin, dördüncü sırada İspanya, beşinci sırada İtalya var. Altıncı sırada ise 34 milyon turistle Türkiye bulunuyor. Demek ki THY’nin muhteşem reklamları işe yaramış!

most-popular-countries-1000px

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.