Bu fragman konusunda kafam epey karışık. Bir yandan, fragman ölesiye klişelerle dolu: Yıkılmış bir Özgürlük Heykeli, korku dolu bir sesle uyarı konuşması yapan bir monolog, sık sık siyah ekrana yapılan geçişler, o meşhur “DUNNNH” sesi. Öte yandan, sonlara doğru tam olarak görmediğiniz, idrakını tam yapamadığınız o canavara dair gerilimi de tırmandırıyor. O yüzden de çok ağır giresim hakikaten gelmiyor. Ama Allah aşkına her felakette ilk Özgürlük Heykelini yıkmayı lütfen rafa kaldıralım, artık bundan sonra “o kadar klişe ki kullanılması ayıp” kapatıp, bir daha da çıkarmayalım.

Bahsettiğim şey tabii ki Godzilla fragmanı. Tamamen yeni görüntülerden oluşan, ikinci fragman olmasına rağmen “Official Main Trailer” diye geçen aşağıdaki video. Batı bu sefer Godzilla’yı eline yüzüne bulaştırmayacak gibi gözüküyor. Fragmanda da Cloverfield vari, çok akıllıca bir yöntem izlemişler. Godzilla’yı sadece ucundan kıyısından ve özellikle yaptıklarının sonuçlarından gösteriyorlar. Sonlara doğru koltuğunuzun ucuna kaydığınızı fark ediyorsunuz.

Bir de bu Godzilla fragmanı bir şeyi daha alenen ortaya çıkardı: Filmin oyuncu kadrosu kağıt üzerinde durduğu kadar epik bir iş çıkartacak. Bryan Cranston, filmi sırtlayacak adam gibi gözüküyor. Gelecek sene Avengers: Age of Ultron’da karşımıza Scarlet Witch ve Quicksilver olarak karşımıza çıkacak Aaron Taylor-Johnson ve Elizabeth Olsen da filmin jön çocukları. Ken Watanabe standart reyizliğiyle, Juliette Binoche ve Sally Hawkins standart asaletleriyle karşımızda olacaklar. Oyunculuğa dair bir şüpheniz vardıysa fragmandan sonra kalmamış olması gerek.

Film bu oyunculukların üzerine koyabilecek mi? Bunu 16 Mayıs‘ta vizyona girdiğinde söyleyebiliriz ancak. Şimdilik oturduğumuz yerden her şey yolunda gözüküyor. Siz de bir göz atın, fikrinizi söyleyin. Buyrun efendim, sıcak sıcak geliyor:

Bir adet heyecanlı Godzilla fragmanı. Resmi!

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.