Belli ki Ghostbusters reboot filminin yönetmeni Paul Feig tanıtım konusunda elini korkak alıştırmıyor. Son haberimizi yazarken bile yeni haberler gelmekteydi, dolayısıyla düzenleye düzenleye bir hal olmuştum. Bu hafta da filmle ilgili yeni üç haber daha geldi. Böyle giderse, haftalık bir Ghostbusters köşesi yapmak zorunda kalacağız.

Neyse efendim, bu haftaki haberlere gelirsek. İlk haberimiz filminin kötü adamının belli olduğu yönünde. Deadline’ın haberine göre filmde ana kötüyü kadronun büyük bölümünü mezun eden Saturday Night Live’ın yazarlarından Neil Casey oynayacak. Rolüyle ilgili henüz detay paylaşılmadı. Kendisi SNL dışında, Inside Amy Schumer ve Kroll Show gibi şu anda Amerika’da oldukça popüler olan komedi şovlarında da yazarlık yapıyor. IMDb’de gördüğüm kadarıyla şimdiye kadar büyük bir rolü olmasa da, pek çok komedi dizisinde konuk oyuncu olarak da yer almış. Hala da Feig’in yapımcılığını üstlendiği “Other Space” adlı Yahoo dizisinde oynamakta.

Ana kötü deyince Will Farrell gibi daha büyük bir isim beklesek de, böyle fazla tanımadığım farklı isimleri de önemli rollerde görmekten memnun olan bir insanım. Umarım performansıyla bu güvenimi boşa çıkarmaz. Bu arada yan rollerde Andy Garcia’nın New York valisini, Matt Walsh’ın (Veep) “Rourke” adlı bir karakteri ve halihazırda bir haber spikeri olan Pat Kiernan’ında bir haber spikeri olarak filmde yer alacağını da ekleyelim.

melissa-mccarthy-ghostbusters

Hemen diğer başlığımıza geçelim. Önceki haberde gördüğümüz yeni kostümü en sonunda bir hayalet avcısının üstünde görmeyi başardık. Sızan set fotoğraflarında Melissa McCarthy’yi kostüm içerisinde görebiliyoruz. Açıkçası kostümler askıdayken daha güzel görünüyordu demek istemiyorum ama bu resmi baz alınca bana sıradan bir itfaiyeci gibi göründü. Ama tabii ki, resimden yorum yapmak çok mantıklı değil, üzerine makyaj, aksesuar falan ekleyeceklerdir, biraz düzenleme yapacaklardır, azıcık da filtre falan kullanınca daha güzel bir görüntü elde edileceğini ümit ediyorum.

Son haberimiz de yerinde duramayan Paul Feig’den geldi. Geçen hafta proton silahları ve kostümleri twitter hesabından paylaşan Feig, bu sefer de orijinal filmin bir diğer efsanesi Ecto-1’ın yeni filmdeki halini #whattheygonnadrive hashtag’iyle paylaştı. Daha modern ve farklı tasarımlı bir araç yerine, eski klasiği andırmasıyla özüne saygılı bir tercih olduğunu düşünüyorum. Tabii esas önemli olan filmde nasıl kullanılacağı olacak. 🙂

ecto1new

Dürüst olmam gerekirse, ne kötü adam, ne kostüm, ne de yeni araç bende istediğim coşkuyu yaratmasa da, yine de filmin son halinden keyif alacağım konusunda kendime telkinde bulunmaya devam ediyorum. Sizler ne düşünüyorsunuz?

Author

A Man Who Walks Alone... @tutkutuzlu

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.