Oyuncaklar benim için çok değerlidir. Halen daha yüksek kalitedeki Hot Toys gibi firmaların yaptığı oyuncaklara özenerek bakıp, fiyatları yüzünden ekranıma ekmek bansam da küçüklüğümden beri oynamayı da, incelemeyi de, oyunlar kurmayı da bayağı severim. Kendi figürlerimle ve aile evindeki bir sürü masa, sandalye, yastıklar ile kurduğum ve benim diyen Hollywood filmlerine taş çıkartacak senaryolara sahip oyuncak oynama ritüelim hâlâ aile meclislerinde zaman zaman konuşulur.

Bu tür bir çocukluk geçirdiğim ve kendimi bildim bileli de bu plastikten yapılmış insancıklara çok ilgili olduğum için Pixar’ın efsane serisi Toy Story de en sevdiğim animasyon filmi serilerindendir. Toy Story serisi, hep düşündüğüm ve içten içe umut ettiğim “Oyuncakların da kendi bilinci olsa, kendi dünyaları olsa” fikrini çok güzel bir şekilde kullanıp, bizlere harika bir üçleme ve gereksiz olsa da güzel bir dördüncü film sundu. Bu seriye yakın bir zamanda yeniden dönmeyiz derken Woody ile beraber başrolü paylaşan Buzz Lightyear oyuncağının ilham aldığı gerçek hayattaki bir astronotun hikayesini anlatacak filmin yeni yılda bizlerle buluşacağını öğrenmek, hem şaşkınlık hem de bir merak yaratmıştı bende. Nasıl bir şey olacağını düşünmemize de artık pek gerek kalmadı, çünkü animasyon filminden ilk teaser geldi.

David Bowie’nin teasera özel yazılmış gibi cuk oturan Starman şarkısı eşliğindeki Lightyear videosundan anladığımız kadarıyla astronotumuz amatörlük zamanlarından başlayıp, şöhret basamakları tek tek çıkacak ve hatta güneşe ve ötesine geçmiş olan ilk astronot olacak. Çeşitli gezegenlerde maceralar ve farklı robot/uzaylı/insan karakterler ile etkileşimler görmemiz de çok olası. Ayrıca dikkatimi çeken bir başka şey de uzaya çıktıktan sonra ki ilk gösterilen bataklık ortamının Usta Yoda’nın inzivaya çekildiği mekâna çok benzemesi. Videonun sonlarına doğru Buzz Lightyear’ın üstündeki astronot kıyafeti de şöyle bir gösteriliyor gazlamak için bizleri.

Başrolde karakterimiz Buzz Lightyear’ı , Captain America karakteriyle özdeşleşmiş Chris Evans‘ın seslendireceği Lightyear filmi önümüzdeki yaz başında geliyor. Acaba bu tutarsa Woody’nin esinlendiği eski bir kovboyun hikâyesini filan da görür müyüz Pixar’dan? O cidden heyecanlandırır bak. Bu projeye dönersek; heyecan var mı? Projeden haberiniz var mıydı bu haberden önce? Toy Story 3’teki çöp fırını sahnesinde gözleriniz dolmuş muydu? Dördüncü filmi gereksiz buluyor musunuz? Oyuncaklar biz bakmadığımız zamanlarda kendi aralarında konuşuyorlar mı? Kafanızdan geçenleri bizlere Bay Domuzcuk kumbarasının içine attığınız bir not ile ulaştırın.

Author

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.