Daha dün akşam Dune filminin gişe rakamlarından bahsederken, “Filmin ikinci kısmını açıklamak için Warner Bros. neyi bekliyor?” diyerek sitem etmiş, kızgınlığımı dile getirmiştim. Öyle ya, saçma sapan filmlerin daha vizyondan kalkmamışken devam filmlerini geleceği duyurulurken, Dune için bu kadar beklemeleri ne demekti? Yoksa filmi iptal mi edeceklerdi? Denis Villeneuve, kendisine yapılan ayıplardan sonra bir daha Warner Bros. ile çalışmayacak mıydı? Neden hâlâ resmi olarak onaylanmamıştı Dune’un ikinci filmi, neden? Diye diye deliye döndük tabii. Ama artık endişe etmemiz gerek kalmadı. Dune Part II resmi olarak duyuruldu!

“Dune, Gişede Beklenenden Daha Başarılı Oldu” haberini yazdıktan sadece bir iki saat sonra gelen bu habere ne kadar sevindiğimi tahmin dahi edemezsiniz. Zira gerçekten son bir haftadır sadece Dune izliyor, Dune konuşuyor, Dune ile yatıp Dune ile kalkıyorum. Açıkçası her ne kadar bu projenin en başından beri iki ya da üç parçalık bir seri olacağını bilsem de söz konusu Warner Bros. olunca insan korkmadan edemiyor. Yani böylesi mükemmel bir filmi, sadece bir gün sonra HBO Max’te yayınlamaları ve kendi filmlerinin gişesini düşürmeleri bile bunun en büyük kanıtı. O yüzden Dune Part II’nin açıklanmadığı her dakika kabus gibi bir şeydi benim için. Neyse ki Warner Bros. en azından bu konuyu eline yüzüne bulaştırmadı ve devam filmi için yeşil ışık yakıldı.

Dune Part I’de gördüğümüz aktörlerin hemen hemen hepsini yeniden görecek olmamızın mutluluğu bir yana Padişah İmparator IV. Shaddam, Prenses Irulan, Feyd-Rautha ve Bıçağın Azizesi Alia için yapılacak oyuncu seçimleri sebebiyle şimdiden heyecanlanmaya başladık. Ayrıca dün gece Dune Part II’nin gelmesine en az bizler kadar çok sevinen Hans Zimmer da “Daha yapacağım müzikler var” diyerek ikinci filmde olacağını şimdiden açıkladı. Daha ilk filmin müziklerinin güzelliğini tam aşamamışken, bu haber nasıl güzel geliyor kulağa anlatamam. Çok mutluyum çok!

2023 yılının Ekim ayında geleceği duyurulan Dune Part II için heyecanlı olduğumuzu söylememize gerek yok diye düşünüyor ama yine de sizin heyecan seviyenizi merak ediyorum. Yorumlara gelin de coşkumuzu paylaşalım.

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.