7. Uncharted 4

Uncharted 4

Bunu merak etme sebebimiz çift yönlü. Birincisi, Uncharted serisi PS3’ün en baba serilerinden biriydi. Belki çok büyük adımlarla başlamadı ama ikinci ve üçüncü oyunuyla resmen uğruna konsol alınacak bir oyun hâline gelmişti. Fakat ikinci yönü daha farklı. Evet, Naughty Dog’un damgasını barındıran her oyunu merak etmekteyiz, fakat Uncharted 4’ü özellikle Amerikalı firmanın yaşadığı büyük kayıpların ışığında ayrı bir merakla bekliyoruz. Neredeyse tüm kilit kreatif elemanlarını kaybettiler. Bunu atlatabilecekler mi? Bunu Uncharted 4 gösterecek. Sony konferansının yıldızlarından olmasını bekliyoruz.

 

8. Game of Thrones (Telltale)

Game of THrones

Telltale’in Game of Thrones oyunu, geçtiğimiz kış VGX’te tanıtıldığında bir anda herkesin kafasında bir yapboz parçası yerine oturdu. Sanki birden, tüm Game of Thrones hayranları aynı anda: “Evet, çok iyi bu!” deyip susmuş gibilerdi. Susmuşlardı, çünkü Telltale tek bir kelime dahi etmedi oyunla ilgili. Oyunun E3’te tanıtılıp tanıtılmayacağını bilmiyoruz. Dürüst olmak gerekirse Telltale ısırabildiğinden büyük bir lokmaya da ağız açmış olabilir. Bir yandan Walking Dead ve Wolf Among Us devam etmekte, bir yandan da Borderlands uyarlaması var. Üzerine bir de Game of Thrones… Nasıl olacak, çok meraktayız.

 

9. Mad Max

Mad Max

Post-apokaliptik dünyaların babası, Fallout’un direkt ilham kaynağı Mad Max, Just Cause’un yapımcılarının elinde neye dönüşecek? İnanın bu sorunun cevabını çok öğrenmek istiyoruz. Oyunun ertelenmesini ne iyi, ne de kötü bir şey olarak kabul ettik; öylece duyduk ve geçtik. Fakat bu E3’te en azından yeni bir oynanış videosu çıkmazsa, ciddi endişelenmeye başlayacağız. Özellikle arzumuz, oyunun oynanabilir olması yönünde. Merakımız da bundan yani, oyunun akıbetinden endişeliyiz.

 

10. Kingdom Hearts 3

Kingdom Hearts 3

Kingdom Hearts 3, yine geçen E3’te duyurulup, aradan geçen sürede kıl kıpırdatmayan oyunlardan biri. İlk iki oyun ve ara oyunlar, 1.5 ve 2.5 etiketleriyle PS3’e yerleştiler, ama 3 hakkında tek bir bilgi dahi verilmedi. Japonlar biraz böyleler sanırım, Amerikan firmaları gibi bilgiye boğma ihtiyacı hissetmiyorlar. Ama biz yine de merak içindeyiz. Geçen seneki teaser, hiçbir şeyimize yetmedi dürüst olmak gerekirse. Şimdi ağa babasını istiyoruz. Oynanabilir bir demo zor; hayal görmüyoruz, fakat en azından ya Sony ya da Microsoft konferansında bir oynanış videosu görmek istiyoruz.

 

11. Evolve

Evolve

Left 4 Dead yapımcıları Turtle Rock’ın, THQ’dan kalma projesi Evolve, dürüst olmak gerekirse Alien vs. Predator + Left 4 Dead gibi duruyor. İlk oyun duyurulduğundan beri bu denkleme pek itiraz eden de olmadı. Şimdi bizim merak ettiğimiz şey şu. Turtle Rock gibi bir projesi çok tutan orta seviye yapımcılar, ne zaman ikinci projelerinde yakın bir çizgi tutturmaya çalışsalar, ya çok başarılı, ya da çok başarısız oldular. Evolve’un durumu ne olacak? Bunu ancak E3’te öğrenebiliriz. Oyunun kesinlikle fuar alanında oynanabilir olmasını bekliyoruz. Hatta iddiamız, 2K’in buna özel bir ehemmiyet göstereceği. Zira artık “GTA ve diğerleri” statüsünden çıkıp, portföylerini genişletmek istiyorlar; Evolve da onlar için yeterli bir anahtar olacaktır.

 

12. Alien: Isolation

Alien Isolation

Alien: Isolation tam bir anomali bizim gözümüzde. Oyun, Alien oyunlarına itimadımızın en düşük seviyede olduğu bir zamanda geliyor. Üstüne üstlük, yapımcı firma Creative Assembly’nin hiç de tecrübesi olmayan bir türde, korku oyunu klasmanında çıkacak karşımıza; hem de Creative Assembly’ye olan itimadımız, kendi üstadı olduğu türde de inanılmaz bir dip yapmışken. İşte tam da bu yüzden, oyunu çok merak etmekteyiz. Zira Alien: Isolation ya berbat olup, hem Alien markasını, hem de Creative Assembly’yi bitirecek, ya da ikisini birden güneşe çıkaracak. E3 bu soruyu çözer, ikileme yanıt bulur. Eminiz.

 

13. Far Cry 4

Far Cry 4

Far Cry 4, iki ay önce duyurulmuş olsa, muhtemelen şu an çok merak içerisinde olmazdık. Ubisoft’ın ikinci seviye “iki senede bir çıkan oyunlar” listesine terfi eden Far Cry serisi, üçüncü oyunuyla büyük başarı elde ettiğinden Ubi muhtemelen iki ayda ağzını pek kapalı tutamazdı. Fakat şimdi yeni duyurulduğu için, oyun hakkındaki her şey E3’e saklanıyor. Bu da merakımızı kamçılıyor tabii ki. Far Cry 3 çıtayı yükseğe çekmişti. Far Cry 4 oraya erişebilecek mi? Bizce biraz zor, ama yanılmayı da gerçekten çok istiyoruz. Yanılmazsak da zararı yok, iki seneye bir tane daha çıkacak zaten.

1 2
Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.