Fragmanın fragmanı olur mu? Marvel yeni filmi Guardians of the Galaxy’nin ikinci framanına üç tane teaser fragman koyarak gayet de olabileceğini gösterdi, kendisini aştı; bendini çiğnedi. Fakat en nihayetinde, onlar da ortada var olan bir talep üzerine böyle bir şey yaptılar. Ne derseniz deyin, ilk fragmanından beri Guardians of the Galaxy hakkında pozitif bir merak vardı herkesin içerisinde. Marvel çizgi roman evreninin pek de ünlü olmayan ekibi, James Gunn gibi ilgi çekici bir yönetmenin ellerine bırakılmış, kadro da şenlikli kurulmuştu.

Genç kızların sevgilisi olacağı garanti Chris Pratt, derisi hangi renk olursa olsun çekici olan Zoe Saldana, sahip olduğu en büyük hazineyi yani sesini muhteşem kullanan Vin Diesel, Rocket Raccoon’a çok yakışmış gözüken Bradley Cooper ve insan azmanı Dave Bautista ana kadroyu şekillendirdi. Filmin ana kötülerini ise Lee Pace ve Karen Gillan canlandırdılar, Benicio del Toro da, Thor: The Dark World’de gördüğümüz Collector’a hayat verdi. Kadro böyle olunca haliyle, ikinci fragman çok beklendi.

En nihayetinde o ikinci fragman karşımızda. Meraklanmayın, ilkinden çok daha doyurucu bir iş var burada. Hatta öyle ki, filmin konusuyla ilgili büyük ipuçları elde ettik. Mevzu şu, asıl Guardians of the Galaxy ekibi, galaksiyi gerçekten de yok oluştan kurtarmışlardı. Burada da öyle yapacaklar gibi gözüküyor. Yani anlayacağınız, ortada basit bir orijin hikayesi yok, meseleye direkt derinden dalıyorlar. Bizim de merak ettiğimiz şeyler var tabii ki, örneğin, Kree’ler gözükecek mi, mesele Thanos’a nasıl bağlanacak, Annihilation hiakyesini mi izleyeceğiz? Meraktayız.

Şimdilik teorimiz, daha doğrusu en popüler teori Infinity Stones üzerinden, Thanos’a bağlanması beklenen Avengers 3’ün temellerinin burada atılacağı yönünde. Guardians of the Galaxy serisi, hiçbir zaman ana Marvel evreniyle (Nova ve Captain Marvel haricinde) yakın dirsek temasında olmadı. Zira uzayın çok uzak derinliklerinde ikamet ediyor ve savaşıyorlar. O yüzden bu film de Avengers 2 ile çok bağdaşmayacaktır, en azından ciddi bir seviyede. Fakat sonrası için, özellikle de Infinity Stones muhabbetinde dana kuyruğunun buradan kopacağı, Thor 2’de belli edilmişti zaten.

Velhasıl film güzel olacağa benziyor sevgili Geekyaparlar. Filmi izleyin, fikrinizi söyleyin. Ne diyorsunuz?

http://www.youtube.com/watch?v=5msNnBeeMTQ

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.