Şimdi bir konuda çok net olalım, sektörde “yeni bir çizgi roman yazıyormuş/çiziyormuş” dendiğinde elimizi heyecandan titretecek sınırlı sayıda yaratıcı var. Hepsini bir odaya toplasak, 50 metrekarelik bir evde yatıya kalabilirler muhtemelen. O adamların ciddi bir bölümünün büyük yayıncılarla ya sözleşmesel, ya da gönülden bağları var zaten. Kimse Brian Michael Bendis’in Superman yazmasını beklemiyor, ya da Jim Lee’den Spider-Man’e el atmasını ummuyor, o yüzden de onların imza atacakları projeler az çok belli oluyor.

bondcomic_header

Bu zaten az olan rakamı, bıçak gibi yarıya kesiyor ama, bazen işte o efsane yazarlardan biri, o yeni projelerden birinin başına oturuyor. O proje bazen yepisyeni bir fikri mülk oluyor… Ama bazen de, içinde yeni bir hikaye anlatılmasını çok istediğiniz, herkesin kendisiyle ilgili ufak da olsa bir sevgisinin, yoksa da bir saygısının olduğu hanedanlardan biri oluveriyor. Mesela, James Bond gibi… Mesela, Warren Ellis’in James Bond yazması gibi.

Geçtiğimiz sene Bond serisinin çizgi roman haklarını aldığını açıklayan Dynamite, bu işe çizgi roman dünyasının en efsane isimlerinden biri olan Warren Ellis’i koşacağını resmen açıkladı. Bu ilk ilanı yapılan Bond orijin hikayesi olmayacak. O hikaye yine bir şekilde anlatılacak, ama Ellis –bizce- daha anlamlı bir işe kalkışacak: modern dünyada geçen özgün hikayeler yaratacak.

james-bond-logo

Dynamite Ellis’in yanına Wolverines ve Batwoman serilerinden tanıdığımız Jason Masters’ı yerleştirimiş. Seri orijin hikayesi ve Fleming romanlarının dönemine uygun uyarlamalarıyla birlikte stüdyonun bastığı üç James Bond serisinden biri olacak. İlk hikayesinin adı “VARGR” olacak ve Kasım ayında galasını yapacak. Hikaye, Bond’un Londra’ya görev başında ölmüş bir 00 ajanının yarım bıraktığı işi tamamlamak adına dönmesini konu alacak diyorlar ama, inanın hiç umurumuzda değil. Ellis bugüne akdar yaptıklarıyla, “ne çıkartsa körü körüne okurum” dedirtecek krediyi sağladı biz de. Hele bir de, bu James Bond yahu! Tabii ki ne olursa olsun ilk sayısını edinip okuyacağız!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.