Variety ile yaptığı bir röportajda efsane aktör Al Pacino The Godfather filminde yer almadan önceki dönemde kendisine teklif edilmiş olan Han Solo rolünü kabul etmemesinden bahsettiği sırada bir başka efsane olan Harrison Ford ile ilgili esprili bir açıklamada bulundu.

Şey, ‘Star Wars’u reddettim. İlk geldiğimde mahallenin yeni çocuğuydum, ilk kez şöhret olduğunuzda n’olduğunu bilirsiniz. ‘Onu da Al Pacino oynar’ gibi bir hava vardı. Kraliçe Elizabeth rolünü bile oynatırlardı. Bana ‘Star Wars’ denen bir senaryo verdiler. Çok fazla para teklif ettiler. Anlamadım. Okudum… Bu sebeple yapamayacağımı söyledim. Harrison Ford’a kariyer vermiş oldum.” şeklinde durumdan bahseden oyuncu tabii ki bunu şaka yapma maksadıyla söylüyor. Bu reddetme olayından pek de pişmanlık duymasa gerek, keza kendisi sayısız filmde sayısız ikonik karakter ile anılıyor ve anılmaya da devam edecek tabii.

Peki ilk kim ateş etti?

Harrison Ford meselesine gelirsek: Benim oyuncuyu en az benimsediğim rolü Han Solo olabilir. Her ne kadar karakteri seviyor olsam da Ford benim için diğer insanlarda uyandırdığı hisleri pek uyandırmıyor. İşin muhtemelen daha da katılmayacağınız tarafı ise kendisini rolde en çok beğendiğim filmin Star Wars: The Force Awakens olması. Düşündüğüm zaman ise dediğim gibi ne Mark Hamill ve Luke Skywalker birleştirmesi ne de Prenses Leia ile Carrie Fisher birleştirmesi kadar “değişmez” hissettiriyor. Geçtiğimiz yıllarda çıkıp gişede patlayan Solo: A Star Wars Story filmini hiç de fena bulmamış olma sebeplerimden biri de bu olabilir. İnsanlar rolü Harrison Ford değil de başkası canlandırıyor diye daha en baştan çok büyük ön yargılar ile izlemeye gitti onu çünkü. Bir başka boyut da Mark Hamill ve Carrie Fisher’ın aksine Harrison Ford’un halihazırda hem Blade Runner hem de Indiana Jones gibi başka efsane filmlerden de hatırladığımız ikonik karakterlerle anılması olabilir. Yeni gelecek Indiana Jones and the Dial of Destiny de güzel bir veda olur inşallah role, yeri gelmişken söyleyeyim.

Siz Han Solo’yu Al Pacino’nun oynamamış olmasından memnun musunuz? En sevdiğiniz Al Pacino filmi hangisi? Sizce ileride bu ikonik Star Wars üçlüsünü tamamen yeni oyuncular ile görecek miyiz? İnternetteki Sebastian Stan için yapılan Luke Skywalker görselleri hiç fena değil. Siz de her zaman olduğu gibi aşağıda görüşlerinizi paylaşıp, başka özdeşleşmiş oyuncu-karakter maddelerinden bahsedebilirsiniz.

Author

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.