Kısa süre önce verdikleri bir röportajda DCU adına çekmek isteyebilecekleri film için muhtemelen Batman karakterini seçeceklerini söyleyen Anthony Russo ve Joe Russo, yeni gelecek dizileri Citadel için olan galada ise tam tersi bir açıklamada bulundu ve neden bu durumun yaşandığının sebebini ifade etti.

Asla yapmayacağımız bir film var ki… O da başka bir Batman.” Şeklinde ortak bir cümleyi oluşturan Russo Kardeşler devamında da neden böyle düşündüklerini güzelce aktarmış: “James Gunn cidden çok sevdiğimiz biri. Ona bayağı hayranız. DCU için Warner Bros. Discovery tarafında yaptığı her şeyi destekliyoruz ve bir noktada onunla çalışmaktan mutluluk duyarız. Batman olmazdı tabii. Biz genellikle çok az bilinen ya da komik bir karakter düşünmeye çalışıyoruz ama o soru sorulduğunda çok yorgunduk ve ‘Şu an sadece Batman’i düşünebiliyoruz’ modundaydık.” İşte bunları duymak cidden üzdü.

Russo Kardeşler tarafından yapılabilecek bir Batman filminin ne kadar müthiş olabileceğini bir düşünün. Bence çekilmiş en iyi Batman filmi olma ihtimali bile olurdu. Hele bir de gelecek olan The Brave and The Bold içinde Batfamily üyelerinin de beklendiğini; Nightwing gibi, Batgirl gibi karakterlerin yanında Damian Wayne ve Batman’in filan da harika koreografilerle girecekleri yumruk yumruğa dövüşleri hesaba katınca iyice heyecanlanırdım! Cidden kaç tane Batman filmi çıktı da Ben Affleck Batman iken olan bir tane dövüş sahnesi dışında başka hiç tatmin edici aksiyon olmadı şu karakter için işin dövüş sanatları kısmında. Yeri gelmişken bu konuda çok beğendiğim ve yeni DC animasyonlarında da en başarılardan biri olduğunu düşündüğüm Batman: Bad Blood önerim olarak bulunsun.

Sizce de Russo Kardeşler’den gelecek bir Batman çok iyi olmaz mıydı? Yönetmenlerin en sevdiğiniz MCU işi ne? Neden bir türlü düzgün dövüşen Batman göremiyoruz? DCU için hangi projeyi yönetsinler? Sizce Avengers: Secret Wars ile Marvel tarafına dönecekler mi? Hayallerinizi ve hayal kırıklıklarınızı bizimle yorum olarak paylaşın.

Author

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

1 Comment

  1. Aziz kulpcu Reply

    “Russo Kardeşler tarafından yapılabilecek bir Batman filminin ne kadar müthiş olabileceğini bir düşünün.” şakaysa komik değilse daha komik bir yorum olmuş gerçekten.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.