Ya hatırlar mısınız, bir ara bir The Girl with the Dragon Tattoo filmi vardı? Hm? Var mı hafızalarda bir şeyler? Oscar’a falan aday gösterilmişti hatta o sene, Rooney Mara adından baya söz ettirmişti? Ne yalan söyleyelim, biz hatırlamakta dev zorlanıyoruz. Hesapta büyük bir serinin ilk adımı olacağı lanse edilmesine rağmen, 2011’de çıkan bu işin devamı bir türlü gelmedi.

Bu gecikmede pek çok farklı şeyin payı var. Elbette filmin gişe anlamında –Sony’de gelenek olduğu gibi- beklentileri karşıladığı söylenemez, 13 milyon dolarlık bütçeyle 100 milyon dolarlık iş yapan orijinal İsveç yapımı filmden gözü dönen Sony, Amerikan versiyonuna 90 milyon yatırdı, ama sadece 232 milyon dolarlık bir gelir elde edebildi. 500’ü geçmeyen filme blockbuster denmediği bir çağda, komik bir para bu. Üzerine bir de Sony Pictures’un mail sızıntılarıyla ayyuka çıkan iç çalkantıları da eklenince, film ertelendikçe ertelendi.

Ejderha Dövmeli Kız Devam

Geçtiğimiz aylarda ilk filmin yönetmeni David Fincher’ın da, Mikael Blomkvist’i oynayan Daniel Craig’in de seriye geri dönmeyeceğine dair çok fazla şey yazılıp çizilmişti. En son olarak, baş rol Rooney Mara da ümidi kesti bir final darbesi olarak. Peki şimdi ne oldu? Görünen o ki, Sony “gelmezseniz gelmeyin kardeşim” demiş, filme bu üçlü olmadan devam etme kararı almış. Hatta, Sony baya “lanet olsun size” demiş, ikinci filmi bile çekmekten vazgeçmiş, baya baya dördüncü kitabı çekecekler!

TheWrap’in haberine göre, David Lagercrantz’ın Larsson’un ölümünden sonra yazdığı dördüncü Millenium romanı The Girl in the Spider’s Web filme uyarlanacak. Senaryosunu yazması için de Daredevil’ın patronu Steven Knight ile anlaşmışlar. Başrol için de Alicia Vikander ile görüşmektelermiş. Dürüst olmak gerekirse, isterlerse öteki başrol için de mezarından diriltip Marlon Brando ile görüşsünler, şu saatten sonra bu projeden zerre hayır gelmez. Bence hayranları İsveçli üçlemeyle hatırlasın, ötekisini de hoş bir seda olarak bir kenara katlasınlar. Geçmiş ola.

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.