Bizim sitenin düzenli okuyucuları aşinadır, ama olmayanlar için hatırlatalım; biz bir süredir Fast & Furious serisinin başarısına çok uzak bir mesafeden çok dev bir saygı duyuyoruz. Beynelmilel bir kadro, ne olduğunun farkında olan bir hikaye ve kendini çok ciddiye almayan bir havayla bu mütevazı seri bir anda günümüzün en büyük hanedanlarından biri oldu. Öyle bir hâlde ki, 1 milyar dolar barajını en hızlı geçen film titrini eline aldı ve muhtemelen senes onunda Star Wars: The Force Awakens ve Avengers: Age of Ultron ile “en çok hasılat yapan filmler” konusunda yarışır hâlde olacak.

Bu tabii ki de Universal Studios’un ağzını sulandırıyor. Serinin son filmi Furious 7’nin kırdığı rekorlar arasında Universal Studios’un gelmiş geçmiş en çok izlenen filmi olma onuru da vardı. Bu yüzden de şu an Universal içindeki kıymeti çok fazla vaziyette. Peki bu ne anlama geliyor? Devam filmleri tabii ki. Zaten tahmin ediyorduk, ama en sonunda adı konuldu. Fast & Furious 8 resmen geliyor!

fast-five-paul-walker-vin-deisel-diesel-convertible-surfing

Las Vegas’da gerçekleşen CinemaCon’da müjdeli haberi serinin en ünlü başrollerinden olan Vin Diesel paylaştı. Henüz ne yönetmeni, ne de resmi bir ismi olan filmin sadece vizyon tarihi belli: 14 Nisan 2017. Bir de Vin Diesel bunun “görüp görebileceğiniz en iyi film” olduğu konusunda iddialı. O konuya biz karar vereceğiz, ama Universal ve Diesel bizi dinliyorlarsa, gözlerini seveyim şu filmin adını doğru düzgün koysunlar. Artık Fast & Furious 8 mi derler, Furious 8 mi bilemem, ama bir istikrar sağlansın, resmen kimse filmlere konulduğu adıyla hitap etmiyor ilki dışında…

Sekizinci Fast & Furious filminin senaryosu Chris Morgan, Neil Moritz ve Vin Diesel tarafından yazılacak ve çoğunlukla New York’ta geçecek. Kadronun tümü, elbette talihsiz bir şekilde hayatını kaybeden Paul Walker dışında yeni filmde tekrar kamera karşısına geçecek. Buna kadroya bu filmde katılan Kurt Russell da dahil. Şimdi buradaki soru, sekizinci filmin Furious 7’nin başarısını takip edip edemeyeceği. Ben kendi payıma serinin pik yaptığını ve bundan sonra yavaş yavaş azalacağını düşünüyorum, ama Furious serisi konusunda daha önce yanıldım, yine de yanılabilirim. Siz ne diyorsunuz?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

6 Comments

 1. Helin Serpil Reply

  Bu filmi geçemez ama en az 800 milyon dolar civarı bir box office yapar yine arkasına rüzgarı alırsa rahat rahat 1 milyar doları görür 10’a kadar yolu var belli oldu

 2. Berke Kadam Reply

  Ben en az 10. filmi görürüz diyorum. İsim kargaşası da anca oradan sonra düzelir gibi 😀

 3. Çok mu film izliyorum bilmiyorum ama (tabii ki de çok film izliyorum) J.H. = Yiğitcan Erdoğan denkleminden gittikçe emin oluyorum. Ya da biri diğerinin kötü ikizi

 4. Uğur Alkan Koç Reply

  Artık yaşlandılar 10 a kadar yolu var diyen arkadaşlar gibi düşünmüyorum ort 2 yılda cıkartacaklarını düşünürsek cok zor kimse tabiki filmin adını değiştirip fast and old koymazlarsa:)

 5. Halil Güray Güler Reply

  yine bi başarı sağlıyacatır diye düşünüyorum ama 7yi geçemiyecektir bu filmdeki Paul etkisinide göz önüne almak lazım

 6. Muhammet Aydoğmus Reply

  Açıkçası son filmiyle birlikte gözümden düşen bir seri oldu F&F .Eskiden hitap ettiği kitle araba düşkünleriydi. Yani bu kesimin sevdiği şey arabaların paraşütle aşağıya atlaması,gökdelenden diğerine atlaması,uçurumdan atlaması,patlaması filan değildi.Yarış görmek istiyordu bu kesim.Birazda hikaye tabii ki.Ama seri şuan öyle bir yere geldi ki Expendables’ten farkı yok.Özellikle son filmde yarış namına bir şey yok.Hani nerede modifiyeli sokak arabaları? Nerede japon-amerikan arabaları kapışmaları? 5.filme kadar yarış konsepti azaldı ve altıncı filmle bitirdiler.Yedinci film bunun kanıtı.Beğenmedim son filmi.Tek güzel sahnesi son sahnesiydi o kadar.Sekizinci filminede gitmeyeceğim ben.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.