4. Gospel: Selected of God

Yaa, gospel. Şarkının rap kısmını almamışlar, ama yine de gospel. Baya bir kilise korosu tarafından icra edilmiş bu arada. Selected of God korosunun Eminem’le yolu da bir reklamda kesişiyor, bu fikir de o reklamdan çıkıyor. Reklam bugüne bugün hâlâ pek çok Amerikalı tarafından “ne reklamdı be…” diye anılıyor. Biz de canlı canlı izlesek herhalde aynı şeyi söylerdik, izlemediğimiz için aha bu videoya bakıp “ne cover be...” diyoruz. Siz de bir bakın. Ne diyorsunuz?

 

5. House: Naxsy feat. Alexi Blue

Eh, Allah’ı var; bu cover’a düz ovada coşmak mümkün değil. Çünkü bu cover düz ova cover’ı değil. Pek çok house şarkısı gibi, gece kulüplerinde çalacak DJ’lerin kolaylığı adına başta konulan iki buçuk asırlık ritmik intro bir yana, boynunuza boynunuza vuran beat öte yana; normal günler için bir şarkı yok elimizde. Öte yandan, bir gece kulübünde aniden çalmaya başlasa coşar mıyız? Ayıksak, hayır. Çeşitlilik olsun diye aldık listeye. Çok üstümüze gelmeyin.

 

6. Blues: Shared Address

Shared Address küçük bir grup. Güney Afrika’dan bizlere seslenen, Spotify’da bir şarkıları bulunan, onu da ayda 10 kişinin dinlediği bu müthiş şirinşak ikili bir noktada Lose Yourself’e bir blues cover’ı patlatmış. Gitaristin resmen coşku veren performansı için gelin. Vokalistin karizması için kalın. Ayrılırken de aklınızda grubun adı kalsın bir yerde. Bu blues kimliğinin üstüne orijinal bir duygu koyabilirlerse, uzun yıllar ismini ezbere okuyabiliriz zira.

 

7. R&B: Andra Day

E elbette bir yerde bir R&B çıkacaktı. YouTube’daki en popüler R&B yorumlarından biri Andra Day’e ait; biz onu aldık listemizin sonuna koyduk. Ama eminiz arasak daha da çıkardı. Peki aramaya gerek var mıydı? Çok değil. Andra Day’in görünüş olarak Janalle Monae, ses olarak Jessie J alaşımı vaziyeti, şarkıya kattığı kuvvetli naiflikle çok güzel birleşmiş. Listemizin sonu onun olsun, ek bir şeyler ekleyesi olan da Twitter’a bassın bizi etiketlesin. Tüm anne spaghettilerine sevgi ve selametle…

1 2
Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.