Injustice desem, aklınıza ne gelir? Muhtemelen çok acayip satan, memlekette de fena popüler olan çizgi roman gelecektir. O fikri mülkün öyle acayip bir durumu var. Esasında Injustice, 2013 tarihli, NetherRealm imzalı bir dövüş oyunuydu. Mortal Kombat vs. DC Universe ile ağzı yanan kitleleri ihya etmiş, öyle Tekken’lerin, Street Fighter’ların, yine NetherRealm imzalı Mortal Kombat’ların arasında yer alamasa da, keyifle oynanan bir oyun olmuştu.

Ama sonra çizgi romanı çıktı ve oyunun varlığı resmen unutuldu. Çizgi roman an itibariyle beşinci serisinde. Ana oyunun hikayesini uyarlayan bir şey olmaktan çıkalı baya olduğu gibi, sadece oyunu oynayanların merak ettiği bir şey olmayı da, yıllar önce bıraktı. Bunun üzerine oyunun bir devamının gelmemesi imkansızdı elbette. Ama aylar seneleri kovaladı, seneler bizi buraya getirdi ve hâlâ bir Injustice 2 duyurusu göremedik.

injustice-gods-among-us-nintendo-sushi-4

Gelin görün ki, bu durum önümüzdeki E3’te değişebilir. Oyun dünyasının en büyük fuarı E3’e şunun şurasında günler kalmışken, hayırlı haber Gameblog sitesinden geldi. Fransız sitenin “kaynaklarından aldığı duyuma” göre, E3 öncesi Warner Bros bir Injustice 2 duyurusu patlatmayı planlıyor. Bunun E3’e saklanmamasının sebebi ise, oyunu önceden duyurup, hype yaratıp, fuar alanında da görücüye sunmak istemeleri. Bu yeni uydurulmuş bir taktik değil, bir süredir stüdyolar böyle çalışıyorlar zaten.

Gameblog çok tanıdığım bir site değil, o yüzden “duyumları” ne kadar kıymetli, siz karar verin. Fakat durum benim aklıma fena hâlde yatıyor. Injustice’den sonra NetherRealm önce Gods Among Us’ı yeni nesle uyarladı, ardından da Mortal Kombat X’e ve ek paketlerine odaklandı. Bir süredir ise kendilerinden ses seda çıkmıyordu. Bu sessizlikte ikinci oyuna odaklanmış olmaları muhtemel. Üstelik firma yekten Warner Bros’a ait, yani ne lisans problemi var, ne de arzu eksikliği. O yüzden, ben bu dedikoduyu anlamlı buldum. Ya siz?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.