Daha önce de söylemiştik, Marvel Cinematic Universe’de genel olarak bir “bir rolü oynayan, bir daha oynayamaz” kuralı var; ancak bu kural anladığımız kadarıyla yanında bir adet istisna notuyla geliyor: Eğer o rollerden biri 1940’lar döneminde değilse. Hatırlatalım, şu ana kadar Enver Gjokaj ve Laura Haddock ikişer rol üstlendiler MCU’da. Bir tanesi hem Agent Carter hem de Avengers’da oynadı; bir tanesi de hem The First Avenger’da, hem de Guardians of the Galaxy’de.

Ancak, ortada şöyle bir durum var. Gjokaj’ın da, Haddock’un da rollerinden bir tanesi çok ufaktı. Gjokaj New York Savaşı sırasında Avengers’a yardımcı olan bir polis rolünde, bir sahnede gözüküyordu. Laura Haddock da First Avenger’da Cap’ten imza isteyen gözü parıltılı bir kızdı sadece. O yüzden onları çift rol dahi saymasak olurdu yani… Ancak bu seferkine, hiçbir izah yok. Yine rollerden bir tanesi 1940’larda, ama bu sefer öyle az buz değil. Baya bir Howling Commando aldı Marvel.

Kenneth Choi
Kenneth Choi

Çekimleri yakında başlayacak olan Spider-Man: Homecoming’in kadrosunu netleştirmekte olan Marvel Studios, halihazırda başrolleri belli olan projeye, yan aktörleri katmaya devam ediyor. Tom Holland’ın Spidey, Marisa Tomei’in de May Hala olarak Civil War’dan sonra ikinci defa karşımıza çıkacağı filmde, Michael Keaton kötü karakteri, Zendaya Coleman da aşk ilişkisini oynayacak. Bütün bunların üstüne, kadroya bugün Kenneth Choi de katıldı. The First Avenger’da Howling Commando’lardan Jim’i canlandıran Choi’nin Spider-Man’deki rolü henüz belli değil.

Resmen MCU aktör tüketiyor, farkında mısınız? Yan roller için kullancakları aktör kalmadığı için tam üç kere çift döndüler yani. Bir taraftan TV dünyası, bir taraftan her sene artan ve kalabalıklaşan filmler derken, resmen yokluktan bize falan teklif gelecek seneye artık. Kenneth Choi kimi oynar bilmiyoruz, kendisi American Crime Story’de muazzam bir performans gösterdi bu sene. O yüzden muhtemelen Jim Morita’dan daha büyük kapsamlı bir rol olacaktır. Genel olarak iyi bir hareket bizce ama… Sizce?

 

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.