Daha geçen gün, çok olmadı; CS’nin kanalına konuk oldum Twitch yayını için. Neden piyasada doğru düzgün, AAA mayalı, şöyle bir girdin mi gerçekten kalbin ıslanana dek duramayacağın bir tek kişilik Star Wars oyunu olmadığını sorguladık. Mobil oyun? Gırla var! Fena da değiller kendi kategorilerinde. Online oyun? Ne alırdınız? MMO isteyenler için Old Republic hâlâ ayakta, vuruşmak isteyenler içinse Battlefront var.

Peki ya hikâye istiyorsanız? Onun için 2019 sonunda piyasaya çıkacak olan Star Wars Jedi: Fallen Order… Ya çok özür dilerim, oyunun ismini yazmak bile projeden soğumama yetti. Önyargım için beni affedin, ama Allah da umarım bu klişelikten ölmek üzere olan ismi koyan zihinleri affeder. Star Wars Jedi Fallen Order kelimeleri arka arkaya hiçbir anlam ifade etmedikleri gibi aynı zamanda gerçekten Star Wars senaryoları ve kitapları okutulmuş bir robottan çıkma gibi. Neden, niye?

Şöyle, nedeni ve niyesi belli aslında. Respawn Entertainment tarafından geliştirilmekte olan oyun Revenge of the Sith’in hemen sonrasında geçecek. Hayatta kalmayı başarmış Jedi Padawan’lardan birini canlandıracağımız oyunda Order 66’ten kaçabilmiş olmayı; sürgünde bir kaçış yaşamına başlayarak kutlayacağız. Oyunun serüven tipi olması bekleniyor, illa ki bir takım gizlilik ögeleri, bir takım siper mekanikleri, bir takım keşif dinamikleri de olacaktır.

Projenin arkasında Medal of Honor: Allied Assault, Call of Duty 4: Modern Warfare ve Titanfall gibi atmosferi çok güçlü oyunların mimarı Vince Zampella bulunduğu için heyecanlıyız. İsmi çok kötü olduğu için gülüyoruz, ama peki olsun o kadar. Oyunun neden yine “Üçüncü bölümle dördüncü bölüm” arasında geçtiğini anlamadık, çünkü ben çok sıkıldım bu zaman diliminden. Genel olarak da temkinli bir umutluluk içindeyiz. Bakalım, bekleyelim; ne çıkacak altından?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.