Allah’tan başka bir şey isteseymişiz. Daha geçtiğimiz gün, “Warner Bros’un artık radikal kararlar alması gerekiyor, şaranpole yuvarlanmaya az kaldı” diye bir yazı yayınlamış; DC Comics’in karakterlerini sinemaya aktarma konusunda içimizde kalan ve kalacağa benzeyen ukteyi konuşmuştuk beraber. Bizim o yazıyı yazmamızdan iki gün sonra, Warner Bros’un sinema cephesiyle ilgili sert ve sağlam kararlar aldığı haberi geldi.

Maalesef bu kararlar Zack Snyder ile çalışmamayı kapsamıyor. Ama dürüst olmak gerekirse, ben artık bu saatten sonra Justice League filmlerinin çekimleri başlamışken Snyder ile yolların ayrılmasının gerçekçi olmadığını biliyordum. Warner Bros, onun yerine; bundan sonra yapabileceği en iyi olan şeyi yaptı. Snyder’in etrafına; hem onun odun kararlarına “hayır abi” diyebilecek, hem onun büyüleyici yaptığı şeyleri maksimize edebilecek, hem de eksik kaldığı yerlerde boşluk doldurabilecek bir kadro kurdu.

72329-dc-kingdom-come

Ben Affleck’in zaten Justice League filmine uygulayıcı yapımcı olduğunu söylemiştik. Belli ki bu, yukarıda söylediğimiz gibi, Snyder’ın etrafına bir “üst akıl” kurmanın ilk adımıymış. Warner Bros, bir yeniden yapılanmayla, DC Films adında bir iç kurum kurdu. Bu yapının başına da iki ismi geçirdi: Jon Berg ve Geoff Johns. Berg zaten Warner içerisinde hem DC filmlerinde, hem de Ben Affleck’in şahsi filmlerinde çalışıyordu. Geoff Johns da, malumunuz, hem DC’nin TV girişimleriyle uğraşıyor, hem de çizgi roman tarafını şahlandırmaya çalışıyor.

İki isim de öyle çok da etkileyici isimler değiller. Tutup bir George Miller’a anahtarları vermedi yani kimse. Ama, burada zaten getirilen isimden çok, bir ismin getirilmiş olması önemli. Dahası, bu isimlerin tepeye getirilmiş olmaları önemli. Berg’in Affleck’le olan münasebetini ve Affleck’in Justice League’deki yeni pozisyonunu düşünecek olursak; DC’nin en azından Berg – Johns – Affleck gibi Snyder’a üst akıllık edecek bir ekibi var gibi gözüküyor. Ve ben bununla çok okeyim. Sizin görüşlerinizi de merak ediyorum ama… Ne diyorsunuz? Zack yalnız mı bırakılsaydı, yoksa bu yeni ekip iyi mi?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.