Geçtiğimiz hafta hatırlayacaksınız, kendisi de bir Disney şirketi olan ABC’nin; biri devam eden, diğeri ise pilot bölümü çekilmiş olan iki Marvel dizisine acımadığını sizlere aktarmıştık. Bunlardan Most Wanted, pilotun ötesini görememişti. Agent Carter ise, ikinci sezonunun ardından veda etmişti bizlere. Bunun sebeplerini konuşurken, Carter’ın düşük reytinglerinden dem vurmuştuk, ama söylediğimiz başka bir şey daha vardı: Hayley Atwell’in bu sezon ABC için başka bir dizide oynuyor olması.

Amerika’da iki farklı dizide aynı anda oynuyor olmak çok nadir gözüken bir şey. İki farklı dizide başrol oynuyor olmak daha da nadir. Aynı kanalda yayınlanan iki farklı dizide başrol oynuyor olmak ise imkansız. O yüzden bu yeni dizimiz, Conviction’a, hem Carter-katili olarak bakabilirsiniz, hem de Carter-ikamesi. Yalnız söyleyelim, neresinden bakarsanız bakın; çok da kafa kurtaracak bir dizi gibi durmuyor. Beklentilerinizi belirli bir seviyeye getirin fragmanı izlerken.

Dizinin ilk bölümünün inançlı bir özetini çıkartan fragman, ne bekleyeceğimiz konusunda da az buçuk bir fikir veriyor. Hayley Atwell‘in karakteri, haşarı bir eski Başkan kızı. Kokain, uçkur, hapis; her şey var. Bir seferinde suçüstü yakalanıyor ve yanlış yere hapse girmiş insanları çıkartmaya odaklanan bir ekibin başına geçiriliyor kefaret olarak. Gidişat çok belli. Atwell inceden inceye “insan” olmayı öğrenecek, onu bu göreve atayan kişiyle bir dönem “acaba aşk mı?” gerginliği yaşayacak, yavaş yavaş ekip elemanlarının saygısını kazanacak. Formül aşikar.

Zaten can sıkan şeylerden biri de bu. Agent Carter gibi, tüm ikinci sezon günahlarına rağmen, sıradışı bir diziden çıkıp; her Amerikan karasal yayın dizisi şablonundan çıkma bir şeye dönmüş olması üzücü. Bu arada Marvel’ın beş senedir asaletle suistimal etmediği göğüsleri dizinin daha ilk fragmanda kendi çıkarına kullanmaya çalışması da çok tatsız bir hareket, onu da söylemeden geçmeyelim. Conviction gelecek sezon başlayacak. Sizin görüşleriniz, fikirleriniz ne? Yorumlar bekliyor!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.