Bir site var. Adı Evrensel Uzay Platformu. Ben gerçekten bu siteye hayranım. Tüm samimiyetimle söylüyorum, zerre de tepeden bakıyor falan değilim; bu site Türkiye’den çıkıp da beni son on yılda en çok eğlendiren site falan. Çünkü o kadar muhteşem başlıklar atıyorlar ve bu başlıklar o kadar pürüzsüz bir şekilde absürt ki, iki opsiyon var. Ya gerçekten de kendilerini inanılmaz ciddiye alıyorlar, ki bu samimi ve içten çabalarını takdir etmek zorundayız demek; ya da Zaytung’dan sonra Türkiye’nin gördüğü en ince düşünen sahte haber sitesi kendileri. Yandı mı devreler? İsterseniz örnekleyelim.

 

BAZI ŞEMPANZELER VE MAYMUNLAR TAŞ ÇAĞINA GİRDİ

EUP 1

Ciddidir ya , çünkü: böyle bir haber hakikaten var. Haberin içerisinde adı verilen kurum ve bilim adamı gerçek. Çalışmalar da doğru. Veri de üç aşağı, beş yukarı teorize edilen bir şey.

Makaradır ya, çünkü: haber 2007 yılından. Üstelik başlık… Yani o başlık, nasıl diyeyim, böyle sanat eseri gibi; baktıkça içiniz açılıyor. O başlık samimiyetle atılmamıştır ya…

 

EN ÜNLÜ ATEİST ALLAH VAR DEDİ

EUP 2

Ciddidir ya, çünkü: Gerçekten de alıntılanan beyan doğru bildiğimiz kadarıyla. Ayeşgül Ekinci’nin röportajında böyle bir lafın edildiği söyleniyordu.

Makaradır ya, çünkü: o lafa üç dakikadan uzun süre bakan kimse, “Stephen Hawking Allah var dedi” diyemez. En kötü “Stephen Hawking agnostikmiş abi” der, agnostik kelimesini bilemiyorsa da “Adam Allah var mı, yok mu bilemeyiz diyor” der. Değil mi ya?

NEANDERTALLER PARKA YAPAMADIKLARI İÇİN HAYATTA KALAMAMIŞ OLABİLİRLER

EUP 4

Ciddidir ya, çünkü: bu başlık onlara ait değil! Phys.org sitesinden haberi başlığıyla birlikte çörmüşler direkt. Bob Yirka atmış başlığı.

Makaradır ya, çünkü: ciddi çakacak olsan, başlığı falan değiştirirsin. Ama amacın komik çakıp, milleti güldürmekse, kasten komik başlıklı yazıyı çevirirsin. Bizce en azından.

 

DÜNYADA ÜRETİLEN KAYNAKLARI PAZARTESİ TÜKETMİŞ OLACAĞIZ

EUP 5

Ciddidir ya, çünkü: Cumhuriyet’te aynı kasti akıl tutumluluğuyla verdi haberi. Zaten oradan aldıklarını kendileri de söylüyorlar. Olay esasen, geçen sene ürettiğimiz kaynaklar bu sene 8 Ağustos’ta tükendi, olay bu. Tüm dünya kaynakları değil yani. 2015’i erken tükettik. Araştırma ürettiğimizden fazla tüketiyoruz demeye çalışıyor.

Makaradır ya, çünkü: yukarıdakiyle aynı sebep. Haberi okuyup, içeriğini bilip, başlığı mükemmel vermişler. Pazartesi kıyamet geliyor gibi. Harika.

 

SON DAKİKA: IĞDIR’A 3 UFO DÜŞTÜ

EUP 3

Ciddidir ya, çünkü: Ya kamon, olamaz, zira…

Makaradır ya, çünkü: Resimleri Sabah gazetesi iki yıl önce “Çin’e 3 UFO düştü” diye girmişti. Aynı resimler. Evrensel Uzay Platformu’nun “kaynak göstermeden paylaşmayınız” dediği şeyler yani.

 

NASA UZAYLILARIN VARLIĞINI ARTIK RESMEN AÇIKLADI

EUP 6

Öyle bir açıklamış ki, sadece Türkçe kaynaklar bulunuyor “Alpha 67B” diye aratınca. Hatta ismi verilen Richard Cook, SETI Institute dahilinde bulunan bir adam değil, bambaşka biri. Böyle bir basın toplantısı da yok, hiç de olmamış zaten. Ancak Mynet Trend’e kadar uzanmış yani zoka.

Yani ne diyelim, tebrikler Evrensel Uzay Platformu, takibindeyiz, aldık seni yer imlerine!

 

 

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.