Bir şey itiraf edeyim mi? Ben prequel üçlemeyi en az orijinal üçleme kadar seviyorum. Oh be, rahatladım. Evet, senaryo hatalarının, ticari yaklaşımın, karakter zaaflarının falan hepsinin farkındayım yine de seviyorum işte. Karizmatik ışın kılıcı savaşları, güzel tasarlanmış gezegenler, -Jar Jar Binks’i saymazsak genelde- başarıyla canlandırılmış karakterleri, hepsi görece başarılıydı benim nazarımda. Hayden Christensen’ın Anakin’ini aşırı sevemesem de, Ewan McGregor’ın Obi Wan’ını fazlasıyla başarılı bulmuştum ben. O sebeple kendisinin yaptığı son açıklamaları okuyunca gözümde bir ışık parladı.

Entertainment Weekly’nin haberine göre, şu sıralar Edinburgh Film Festivali’nde olan McGregor burada verdiği bir röportajda kendisinin Episode-3’te bıraktığı yer ile Alec McGuiness’in başladığı noktaya kadar olan kısımla ilgili bir hikayede yeniden Obi Wan olarak yer almaktan mutlu olacağını açıkladı. Kastettiği zaman dilimi Obi Wan’ın Tatooine çöllerinde kampa çekildiği dönem. Bu konuyu daha önce de çeşitli röportajlarda dile getiren McGregor’ı tekrar Obi Wan olarak görmek sizce de keyifli olmaz mı?

ObiWanKenobi2

Fikir oldukça cazip. Filmin başrolü zaten yıldız, Star Wars’ın en bilinen karakterlerinden biri olması sebebiyle pazarlanabilirliği de kolay, iki üçlemeyi birbirine bağlayacak olması sebebiyle Star Wars evrenine katkısının da büyük olacağı tartışılmaz. Daha ne olsun? Hikaye boşluklarını doldurmak amacıyla çekilmesi planlanan Star Wars Anthology filmlerinden üçüncüsünün konusu hala belli değilken bu boşluğu doldurmak için güçlü bir seçenek gibi görünüyor. Genç Luke, Genç Han Solo hatta Force Ghost tadında Qui Gon bile olabilir yan karakterler arasında. Siz ne düşünüyorsunuz?

Tabii daha Force Awakens, Rogue One, Episode 8-9, Boba Fett’li Anthology filmi falan derken en az bir 4-5 yıl beklememiz gerekecek eğer Disney böyle bir yola girmeye karar verirse ama olasılığı bile yüzüme bir gülümseme getirdi. Hadi be Disney, yap şöyle bir güzellik, çal bütün hayranların kalbini.

Bu arada aynı röportajda McGregor, ilk fragmanda Adam Driver’ın oynadığı Kylo Ren karakterinin elinde gördüğümüz ışın kılıcıyla ilgili de yorum yapmaktan geri kalmamış. Işın kılıcının kabzası olmasıyla ilgili tereddütleri olduğunu dile getiren McGregor, “Eğer bir ışın kılıcıyla doğru şekilde dövüşüyorsanız kabzaya ihtiyacınız yoktur” diyerek yeni üçlemeye laf çarpmış. Çarpsın, yaraşır!

Author

A Man Who Walks Alone... @tutkutuzlu

12 Comments

 1. Raşit Kaya Reply

  Prequel Üçlemeyi bende seviyorum. (Hadi herkes bunu itiraf etsin)

 2. MAVİSAKAL Reply

  İnşallah Obi Wan Ustaya spin off filmi çekerlerde, zevkten dört köşe olurum yavvv.

 3. Phantom Menace berbattı; sıkıntıdan uykum gelmişti. Attack of the Clones da sıradan bir aksiyon filmiydi, öyle ahım şahım değildi. 3.’yü daha izlemedim.

 4. İbrahim Köz Reply

  Star Wars serisini çok geç izleyen biriyim, dolayısıyla bir çok star wars geekiyle aynı hayranlığı paylaşamıyorum. Ama çıkacak film duyurulduğunda ilk heyecanlandığım şey Ewan McGregor’un Obi Wan’ı oynama ihtimaliydi. Castı görünce biraz hayal kırıklığı oldu ama umarım ilerki filmlerde görme şansına erişiriz

 5. Harika olur.

  Star Wars öyle bir derya ki Disney suyunu çıkartır umarım. Bilinen karakterlerin origin hikayeleri ve eski dönemin karizmatik sith’leri çekilmeyi bekleyen filmler bence.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.