Marvel’ın çizgi roman tarafında geçen sene parlayan en büyük yıldızı Spider-Gwen’di. Buna hiç şüphe yok. Jason Latour ve Robbi Rodriguez, Spider-Man külliyatının var olan ve olabilecek tüm alternatif Spider-karakterlerinin bir araya toplandığı Spider-Verse’in antoloji sayısı Edge of Spider-Verse’in ikinci sayısı için, tek seferlik yaratmıştı Spider-Gwen’i. O tek seferlik kısa hikaye, öylesine delice ilgi gördü ki, Marvel’ın CEO’su bizzat yeni bir serinin gelmesi emrini verdi. Bakın, Marvel Comics’in başkanı demiyorum. Kevin Feige bile değil. Marvel’ın CEO’su diyorum.

53f7bb3117915

O serinin satışları acayip yüksek geldi, Spider-Gwen çok beğenildi ve bunun üzerine şu soru sorulmaya başlandı: Marvel’ın 616 ve Ultimate evrenlerini birbirine kırıp, ortaya All-New All-Different Marvel diye bir şey çıkarttığı şu günlerde, Earth-65’ten gelen Gwen’in kaderi ne olacaktı? Earth-65’te kalmaya devam mı edecekti, ana evrene dahil mi edilecekti? En sonunda bu soruların cevabını alacağımız bir tarih var. BleedingCool’un haberine göre Marvel Spider-Gwen ile ilgili planlarını resmi olarak Çarşamba günü açıklayacak.

Muhtemelen bu planlar, aynı The Invinicible Iron Man ve yeni Spider-Man serilerinde olduğu gibi, bir seri duyurusu vasıtasıyla yapılacaklar. Nasıl ki Tom Breevort Invincible Iron Man lansmanında “artık merkezimiz Iron Man” dediyse, ya da Brian Michael Bendis ANAD Marevl evreninin ana Spider-Man’inin Miles Morales olacağını deklare ettiyse, muhtemelen Latour ve Rodriguez’in katılımlarıyla yeni bir Spider-Gwen serisi duyurulacak ve orada Gwen’le ilgili kafamızdaki tüm sorular cevaplanacak.

Spider-Gwen

Ben kendi payıma Gwen’in alternatif bir evrende kalacağı ihtimaline pek pay vermek istemiyorum, zira yeni Marvel evreninde yine multiverse içinde boğulmaktan korktuğumu söylemiştim daha evvelinde. Üstelik Gwen gelip ana evrendeki karakterlerle de etkileşime girsin istiyorum, hayalimde de Peter’ın mentoru, abisi, lideri olduğu bir Spider-Team var. Hazır Peter ve Miles arasında bir Obi-Wan – Anakin dinamiği işleneceği duyurulmuşken, yanlarına bir de Gwen eklense, tadından yenmez benim zihnimde. Ama içimden bir ses bu olmayacak ve Spider-Gwen’i yine alternatif bir evrene bırakacaklar gibi geliyor. Siz ne diyorsunuz?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

7 Comments

 1. Sadık Dişli Reply

  Ah be kardeşim, tamamen kurtul şu Multiverse olayından! Çizgi roman okuyucuları artık alternatif evrenlerden yorulmuş vaziyetteler, özellikle de ben. Hazır Multiverse’den yavaş yavaş kurtuluyorsun madem, Spider-Gwen’i de dahil et şu yeni Marvel evrenine, çok mu zor yahu?

  Bu arada Spider-Team fantazisine bir tek sen sahip değilsin, yıllardır hayalini kuruyorum ve gerçekleşecek gibi gözüküyor. Okumak için yorganı kemiriyorum şu an.

 2. Belkide alternatif evrenler içinde en sevdiğim Spidey Spider-Gwen. (Miles artık ana spidey oldu gibi hatta oldu onu saymıyorum o yüzden). Onun ölümü ve Spider-Verse deki Peter ile diyalogları şahaneydi üstelik bu baya güzel işlenmişti. Benimde gönlümden yatan Gwen yani Spider-Gwen’in ana evrene taşınması ama ortada şöyle bir durum var. Gwen kendi evreninde Peter’ı, Peter kendi evreninde Gwen’i kaybetmişti yani ikisinin aynı evrende olması bir şeyler yaratabilir. Belki tekrar aralarında bir çekim bile olabilir bilemeyiz ama ortaya renkli ve şahane bir olay çıkar. Nitekim benim istedğim Spider-Gwen’in direkt ana evrende değil dolaylı olarak ana evrende var olması.

 3. İyi de alternatif evrende kalmazsa çok garip bir durum olmaz mı? ”Aaa, sen ölmemiş miydin ya?”, ”Yoo, asıl sen ölmüştün”, gibi.

  • NavyAssassin Reply

   O konuda fazla mantık aramamak gerekiyor çizgi romanlarda ölen mutlaka geri dönüyor bir şekilde 😀 oturup ben bile iyi kötü Gwen aslında ölmemiş senaryosu yazarım yazarlar daha güzel şekilde kıvırır illa ki o meseleyi

   • Ama burada ”aslında ölmemiş” durumu olmayacak ki; bildiğin başka bir gerçeklikten gelip hepsi aynı paydada buluşacak. Yani Spidey’nin Gwen’i ve Spider Gwen’in Peter’ı hala ölü olacak, o yüzden öyle dedim.

    • NavyAssassin Reply

     İşte ayarlarlar onu bir şekilde örnek olsun diye yazdım pek düzgün bir örnek olmamış 😀

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.