Aylar önce geek dünyasına düşen dev bir bombaydı Spider-Man’in MCU’ya katılacak olması. Sony ve Marvel imkansız denileni gerçekleştirmiş, en sevdiğimiz örümcek kafalının haklarını paylaşmak üzerine bir mutabakata varmışlardı. Buna göre Spidey MCU’ya hikayesel olarak dahil olacak ve kendi filmlerinin haricinde Marvel’ın emin ellerinde duracaktı. Solo Spider-Man filmlerinin sorumluluğunu ise Sony üstlenecek, Marvel da kreatif kararların alındığı masada bir sandalye tutacaktı. İlk karar olarak yeni bir Spidey’nin geleceğini duyurdular, biz de bekledik.

Spider-Man

 

Yeni Spider-Man’in haricinde, Spider-Man filmini yönetecek isim de çok önemliydi. İki kararın da alınmasına odaklandık resmen geek camiası olarak. Kısa listeler açıklandı, bazı aktörler çok saçma sebeplerle klasman dışı kaldılar, finiş çizgisine yaklaşılır gibi olundu, geri dönüldü… Sonradan öğrendik ki, mesele Marvel ve Sony’nin farklı düşünüyor olmalarıydı. Bu fikir ayrılığı her neyse, belli ki aşılmış. Zira en sonunda MCU bünyesinde bulunan resmi bir Spider-Man’imiz var!

Mahallemizin dostane kahramanını 1996 doğumlu İngiliz aktör Tom Holland canlandıracak. Hatırlayacaksınız, en son listenin üçe indirildiğini duyurumuştuk sizlere. Karar verilememesinin sebebi de bu üçlüden Tom Holland’ın Sony tarafından desteklenmesi, Charlie Plummer’ı Marvel’ın beğenmesi, Matthew Lintz’in ise “yoksa?” konumunda takılmasıydı. Belli ki Sony’nin fendi ağır geldi. Böyle düşünmemizdeki bir sebep de açıklamayı da çıkıp Sony yöneticisi Amy Pascal’ın gerçekleştirdiği gerçeği. Açıkçası bizim de gönlümüz Marvel biraz Plummer’a kayar gibiydi, ama Tom Holland da tiyatro deneyimi olan, özellilke birkaç sene evvel oynadığı The Impossible ile pek çok ödül ve beğeni toplayan bir aktör. Ondan da hiç rahatsız değiliz.

Arrivals+Pre+BAFTA+Party+sgu3IKYLLMXx

Tabii bu sırada, baya yılan hikayesine dönen yönetmen mevzusu da nihayete erdi. Tom Holland Spider-Man olarak karşımıza ilk defa Captain America: Civil War’da çıkacak, ama ondan sonra 2017’de gelmesi planlanan da bir solo filmi var. İşte o filmi Jon Watts yönetecek. Watts’ın bugüne kadar filmografisinde sadece iki işi var, 2014’te çıkan ve çok da beğenilmyen korku filmi Clown ve geçen sene Sundance’de gala yapan Kevin Bacon’lı Cop Car. Muhtemelen Marvel ve Sony, Watts’ı Cop Car’ın eleştirel başarısından dolayı tercih etti, Clown’da bir şeyler gördüklerini sanmıyoruz. Ama öte yandan da iki filmi de izlemediğimizden bir şey demek zor, ama Russo biraderler ve James Gunn tercihlerinden sonra, Marvel’ın yönetmenler konusundaki kredisi de bol, orası kesin!

Siz ne diyorsunuz peki bu haberlere?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

14 Comments

 1. E bu adam apar topar topar Civil War çekimlerine mi katılacak? Aklıma “Spider-Man Civil War’da gözükecek” diye resmi bir doğrulama gelmediği geliyor, işkilleniyorum. Rolü az olur herhalde olsa olsa.
  Bir de büyük prodüksiyon yapmamış yönetmenlere böyle önemli iş vermeleri hep şaşırttı beni. Ama her şeyin bir ilki olmalı illa. Hem diğer yönetmenler de altından kalktı sonuçta. Hayırlısı, merakla bekliyoruz.

 2. NavyAssassin Reply

  Bundan spider mı olur şuna bak robert downey bunun yanaklarını sıkar savaştan önce ya

 3. Irfan Parasayan Reply

  Tom Holland bence de iyi ama yonetmen biraz sıkıntılı gibi duruyor insallah adam gibi bir sey cikarir ortaya.

 4. Raşit Kaya Reply

  Abi şu adamın daha güncel fotoğrafını bulsaydın keşke, sonra millet hala çocuğun böyle olduğunu sanıyor, bu tip oynayamaz diyip kafama attırıyorlar. Adaylar arasında yetenek olarak en iyisiydi ve çok doğru bir karar alınmış, MCU emin ellerde.

  • NavyAssassin Reply

   Hocam baktım güncel fotoğrafına pek bir değişiklik yok. Ayrıca bu çocuk 19 yaşına gelmiş boyu 173 yanında 188’lik thor ve 185’lik cap dursa kamera hilesi bile kurtarmaz 😀

   • Raşit Kaya Reply

    RDJ ve Mark Ruffalo’nun 1.75 civarı olduğunu düşünürsek, hatta Jeremy Renner dahil castın yarısı o boylarda, o yüzden çok sırıtmaz. Zaten çizgi romanları takip ediyorsan orada Spidy hepsinden küçük gözüküyor. Thor desen tanrı, Cap desen yarı-tanrı o yüzden onlarla kıyaslama yapmaya gerek yok.

  • Gürkan Göksu Reply

   Yok. Animasyon 2018’de. 2017’de live-action ve Marvel Cinematic Universe’e dahil film geliyor.

 5. Sadık Dişli Reply

  Marvel bu sefer yönetmen kararında tökezleyebilir. Yönetmenin iki filmi de vasat üstü duruyor çünkü.

 6. Batuhan Kaymaz Reply

  Berbat seçim…adaylar arasında doğru düzgün ne peter parker ne de spider i oynayabilecek biri yoktu neden böyle vasat bir aday listesi oldu anlamış da değilim yönetmen seçimide vasat.

 7. Spiderman rolünü hakkeden hem oyunculuk hemde tip olarak kesinlikle Dylan O’brien di. Çok yazık oldu. Peter Parker görsel olarak bize yakışıklı,kurnaz,espriyi ve lafı gediğine oturtan ama bir tarafta da yalnız ve sorumlulukların üstesinden gelmeye çalışan birisini yansıtmalıydı. Tom Holland kesinlikle böyle imaja sahip değil.

 8. İNGİLİZ AKSANI İLE KONUŞMAZ DE Mİ LAN?! OLMASIN ÖYLE BİR ŞEY!

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.