Şimdilerde hala Fantastic Beasts and Where to Find Them’in hype treni üzerinde yokuş yukarı bir yolculuk yapıyoruz. Film bugün vizyona girdi ve muhtemelen akşam saatlerinden itibaren internet malum isimlere kocaman bir yer ayıracak. Önümüzdeki yılların vizyon takvimi ise Fantastic Beasts serisine şimdiden epey büyük bir yer ayırdı bile: Daha önce bahsettiğimiz gibi seri üçleme olarak duyurulduktan sonra Rowling’in onayıyla beş filme yükseltilmiş ve filmlerin ortalama ikişer yıl arayla çıkacağı duyurulmuştu. Yani aslında bugün 2024 yılına kadar sürecek bir serüvenin ilk durağındayız ve bu uzun soluklu serüven hakkında konuşacak çok şeyimiz olacak.

Evet, seri hakkında konuşacağımız çok mesele olacak ama bugün Eddie Redmayne sayesinde gündeme gelen meseleyi hiç oturup düşünmemiştim doğrusu. Eddie Redmayne seri üzerine benden daha çok düşünmüş olacak ki (belki de serinin başrolü olduğundandır) serinin sonraki filmlerinin nasıl adlandırılacağını kafasına takmış ve bunu yönetmeni David Yates’e ve filmin yapımcısı David Heyman’a sormuş. Aldığı cevap üzerine yaptığı açıklama şöyle:

“Devam filmlerinin nasıl adlandırılacağını aslında David Yates’e ve David Heyman’a sordum ve şöyle bir cevap aldım: ‘Fantastic Beasts‘ isimde sabit kalacak ve devamını ‘and the…‘ şeklinde getireceğiz.”

fantastic_beasts_4_0
Yani Harry Potter serisindeki formül devam ettirilecek. Aslında hem HP serisine hürmet göstermesi açısından hem de uygulama kolaylığı açısından çok mantıklı bir seçim olmuş. Tabii isimde ‘Fantastic Beasts‘i sabit tutmak seriye her filmde yaratıkları ön planda tutacak bir hikaye yazma yükümlülüğü verebilir ancak kahramanı Newt Scamander olan bir seride bu tip hikayeler yazmak zor olmasa gerek. Benim bundan sonra tek temennim seçilecek isimlerin daha kısa daha doğrusu Türkçe’ye çevirirken daha da uzatılması gerekmeyen isimler olması. Fantastik Canavarlar Nelerdir ve Nerelerde Bulunurlar. Nefes yetmiyor yahu…

Author

Lord olmak için yola çıkan gariban geek kendini bir anda yazar olarak buldu. Geek kültürüyle küçük şakalaşmalarını, sinemayla flörtlerini yazıya dökmek için burada. Muhitte Geek_Lord olarak bulabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.