Fast and Furious serisinin sondan bir önceki filminde Dominic Toretto, bu kez şeytanın kendisiyle karşı karşıya ve ailesini korumak için neler yapacağını, kemerlerimizi bağlayarak izleyeceğiz.

19 Mayıs’ta vizyona girecek olan Fast and Furious 10 filminin ikinci fragmanının yayınlanmasıyla yeni filmde tansiyonun hiç düşmeyeceğinden emin olduk. Jason Momoa’nın Dante karakterinin ne kadar sadist olduğunu, Vatikan’ı havaya uçururken nasıl eğlendiğine bakarak görüyoruz. Dominic Toretto da yine çattık bir belaya diyerek arabasına atlıyor ve ailesini topluyor.

Fast X

Devasa küre şeklindeki bombanın şehrin sokaklarında yuvarlanması, Indiana Jones and Raiders of the Lost Ark’a bir selam çakmak gibi duruyor. Yirmi iki yıldır süren Fast and Furious serisi de popülerlik açısından adını neredeyse bu ve Star Wars gibi eski klasik serilerin yanına yazmış durumda. Fragmanda Gasolina çalması da serinin ilk filmlerine bir geri dönüş niteliğinde.

Han – Deckard Shaw

Seride ölülerin dirildiğini görmeye alışkınız. Fragmanda; Deckard Shaw ve dokuzuncu filmde geri gelen Han ikilisinin beraber maceraya girdiğini, eski usul araba yarışlarını, mahallede silah çekmelere geri dönüldüğünü, dövüşler ve patlamalarla çıtanın yine yükseldiğini görüyoruz.

Önceki filmde Dom’un kardeşi Jakob olarak seriye dâhil olan John Cena ve Dom’un oğlunun amca-yeğen ilişkisine de şâhit olduğumuz fragmanda, yönetmensiz çekilen; Letty ve Cipher kavgasını daha yakından görüyoruz. Brie Larson da önceki filmde ortadan kaybolan Mr Nobody’nin kızı, Tess olarak aksiyona katılıyor.

Tess

Dominic Toretto her zamanki gibi yine kendi yarattığı bir şeytanla karşı karşıya geliyor. İki filmlik bir sonun ilk halkası olan Fast and Furious 10 filmini görmek için biz de 19 Mayıs’ta koltuklardaki yerimizi şimdiden ayırıyoruz.

Author

Sabah kuşağı çizgi filmleri müdavimi.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.