Şimdi, spoiler kısma geçmeden önce, bir uyarımız var. Batman v. Superman ile ilgili, “ben 2016’nın Mayıs ayına kadar beklerim, derdim tasam yok” şeklinde düşünüyor, spoiler yemeyip sinema salonunda şaşırmak istiyorsanız, yazının geri kalanını okumayın. Dürüst olmak gerekirse, baya büyük ve doğru olması baya yüksek ihtimalli bir hikaye detayı geldi Geek Tyrant’tan ve Badass Digest’tan. BAYA, BAYA büyük bir şey…

Hazır mısınız? Başlayalım mı?

jesse-eisenberg-600

Bizim Slashfilm’de gördüğümüz dedikodunun kaynağı, Geek Tyrant ve Badass Digest dediğimiz gibi. Geek Tyrant’ın kaynağı filmde çalışmış anonim bir figüran. Diğeri ise bu denilenlerin, yani GT’nin sızdırdıklarının daha önce duyduklarıyla uyuştuğunu belirten Badass Digest yazarı Devin Faraci. Bu beyanlara göre, Batman v. Superman’de olaylar şu şekilde cereyan ediyor:

“Figürana göre, filmin sonu şimdiden çekildi bile. Çekilen sahnelerden biri Batman’in Lexcorp’a girip, kriptonit çalmasını konu alıyor ve görünüşe bakılırsa Lexcorp bir şekilde General Zod’un vücuduna sahip olmayı başarmış.”

Zod derken? Hani o boynu kırılan mı? Peki ne yapıyor o vücutla? Kriptoniti nereden bulmuş Lex? İşte o noktada da Badass Digest’ten Faraci’ye dönüyoruz. Kap götür bizi Devin.

“Ben bunu doğrulayabilirim. Lex World Engine’den şarapnel parçaları ve düşen şeyleri topluyor ve bunları Kriptonit sentezlemek için kullanıyor. Aynı zamanda bir şekilde Zod’un cesedini de ele geçirmiş, ve kendisinin Superman’i alt etmek için kullandığı ana planında Zod’un vücudu büyük bir yer kaplıyor. Zod’un dokusunu… Neyse, ne yapmak istediğini söylemeyeyim, spoiler olur. Ama Superman geçmişte çok yenilmedi. Boşlukları doldurabilirsiniz.”

Digest, bu beyandan sonra Doomsday’in bir resmini koymuş ki, kast ettikleri şey de o zaten… Eğer durum buysa, Man of Steel ve Batman v. Superman birbirine sandığımızdan çok daha bağlı olacak. Ayrıca bu şu anlama geliyor, bu zincirleme bağlantı, kuvvetle muhtemel Justice League filmine de sarkacak, orada da Doomsday ana kötü olacak.

Siz ne diyorsunuz? Hikaye iyi mi, hoş mu? Sizin görüşleriniz ne? Sizce Batman v. Superman – Justice League geçişi nasıl olacak? Yorumlarda yardırın aşağıda!

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.